بمپی جانسون یکی از بدنام ترین کارفرمایان جنایت هارلم قرن بیستم بود.
چه کسی دست انداز جانسون بود؟
بمپی جانسون متولد سال 1905 ، یک رئیس جنایت آمریکایی در محله هارلم در شهر نیویورک بود که برای اولین بار تحت فرمان راکت استفانی سنت کلر به قدرت رسید و بعداً با شکارچی ایتالیایی چار "خوش شانس" لوچیانو کار کرد. جانسون به سراغ مربی فرانک لوکاس می رود که عملیات هارلم را به عهده می گرفت و آن را به پناهگاه قاچاق مواد مخدر تبدیل می کرد.

اوایل زندگی و آغاز جنایی
السورورت ریموند "بمبی" جانسون در 31 اکتبر 1905 در چارلستون ، کارولینای جنوبی متولد شد. به دلیل رشد غیرطبیعی روی سر وی ، لقب "برجستگی" به او داده شد.

پس از آن که برادر بزرگترش به جرم قتل یک مرد سفیدپوست تحت تعقیب قرار گرفت ، جانسون 10 ساله به همراه بیشتر خواهران و برادران دیگر خود برای امنیت به هارلم اعزام شدند.

علی رغم حرکت به سمت شمال ، هیچ گونه مانعی از معضل نژاد پرستی نبود و جانسون با قاب کوچک و لهجه ضخیم جنوبی خود ، هدف قلدری قرار گرفت. با این حال ، رفتار بد جانسون او را از قربانی بی بدبختی باز داشت و با در سنین پایین ، او یاد گرفت که چگونه یک جنگنده مستهجن باشد.

جانسون با ترک تحصیل در دبیرستان مشاغل عجیب و غریبی را به وجود آورد و به جمعیتی ناخوشایند آویزان شد ، که وی را مورد توجه گانگستر ویلیام "باب" هیولت قرار داد. از طریق هیولت ، جانسون به یک محافظ بسیار مورد توجه قماربازان غیرقانونی در هارلم تبدیل شد.

سرانجام ، فعالیتهای فوق برنامه جانسون - ی و مهار و غیره - او را برای یک دهه آینده در زندان فرو می برد.

دست انداز جانسون و ملکه
در زمان 30 سالگی ، جانسون نیمی از عمرش را در زندان گذرانده بود. وی که به دلیل ایجاد مشکل به سر می برد ، درگیر رشوه خواری ، ی و دلهره بود. وقتی در سال 1932 از زندان خارج شد ، وی شکسته و بیکار شد. با بازگشت به خیابان ها ، وی با رئیس قدرتمند جنایت هارلم ، استفانی سنت کلر (a.k.a. "خانم ملکه" ، "ملکه راکت های ت") که جانسون را زیر بال خود گرفت ، ملاقات کرد.

با کمک جانسون ، سنت کلر جنگ علیه بسیاری از کارفرمایان جنایت در نیویورک انجام داد ، که مهمترین آنها شولتز هلندی است.

همسر جانسون ، ممی هچر ، در زندگینامه خود در سال 2008 ، هارلم را نشان داد: "بمپی و خدمه 9 نفره وی جنگی چریکی را به انجام رساندند و مردان هلندی شولتز را آسان کرد زیرا چند زن سفید پوست دیگر در طول روز در اطراف هارلم قدم می زدند." پدرخوانده: رپ همسر من ، السوورث "Bumpy" جانسون.

خدمت به عنوان محافظ و مجری سنت کلر ، جانسون در این مدت بیش از 40 نفر را به قتل رساند و آدم ربایی کرد ، اما جنگ این دوقلوی علیه اوباش بی نتیجه بود: شولتز و یارانش قانون را در کنار خود داشتند و در نهایت بر عملیات غیرقانونی قمار در هارلم تسلط داشتند. . با این حال ، روزهای شولتز به دلیل شیوه های فریبکارانه مالی او ، که باعث بد خون در صفوف اوباش شده بود ، شماره گذاری شد. لوسیانو دستور داد ضربه ای به شولتز وارد شود که در سال 1935 به ضرب گلوله کشته شد.

دست انداز جانسون
دست انداز جانسون

عکس: دامنه عمومی

تقریباً در همین زمان ، سنت کلر - که بسیار ناامید شده بود از مقامات کم نظیر و کم نظیر استفاده کند - تصمیم گرفت تجارت خود را به جانسون واگذار کند. اکنون که شولتز از راه خارج نشده بود ، جانسون و لوچیانو که زمانی دشمنان سرسختی بودند ، اتحاد کردند ، به جانسون اجازه می داد تا زمانی که خدمه لوچیانو (بعداً به عنوان خانواده جنایت جنوا شناخته شد) کنترل تمام راکت های هارلم را به عنوان یک عملیات مستقل کنترل کند. بخشی از سود را بدست آورید.

هچر در هارلم نوشت: "این یک راه حل عالی نبود ، و همه خوشحال نبودند ، اما در همان زمان مردم هارلم فهمیدند که بمپی جنگ را بدون ضرر بیشتر خاتمه داده است ، و صلح را با افتخار مذاکره کرده است .". پدرخدا. "و آنها فهمیدند که برای اولین بار یک مرد سیاه پوست به جای اینکه فقط به تعظیم بپردازد و در کنار هم برود ، در مقابل اوباش سفید ایستاده است."

پدرخوانده هارلم
اگرچه جامعه از جانسون بسیار می ترسید ، آنها نیز او را دوست داشتند و به او احترام می گذاشتند. جانسون که اغلب به عنوان رابین هود از آن یاد می شود ، به آسیب پذیرترین افراد هارلمیتس اشاره کرد و بوقلمون های رایگان را در طول شکرگذاری تقدیم و تحویل وعده های غذایی و هدایا کرد.

آلکاتاز
در سال 1951 ، جانسون به جرم توطئه برای فروش هروئین در نیویورک ، 15 سال حبس را دریافت کرد و بیشتر اوقات خود را در زندان آلکاتاتس در خلیج سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا گذراند. وی پنج سال قبل از مرگ ، در سال 1963 از زندان آزاد شد.

جانسون با داشتن یک صفحه رپ بیش از 40 بازداشت در طول زندگی خود ، خود را زیر نظر مسئولان دید. وی با عصبانیت از نظارت بی امان آنها ، در سال 1965 اعتصاب نشستن را در یک ایستگاه پلیس انجام داد. اگرچه به اتهام امتناع از ترک ایستگاه متهم شد ، اما بعداً تبرئه شد.

مرگ
جانسون در حالی که در یک رستوران در هارلم غذا می خورد ، در اثر سکته قلبی در ساعت 7 ژوئیه 1968 درگذشت. گفته می شود که وی توسط محاصره محاصره شده بود و در آغوش دوست دوران کودکی خود ، جونی باید درگذشت.

فیلم ، تلویزیون و تصاویر در هالیوود
جانسون با پیشینه جنایی خود ، انسان دوستانه و عشق به لباس های شعر و شعر ، شخصیتی بود که هالیوود نتوانست آن را انکار کند. از جمله فیلم هایی که وی را به تصویر کشیده اند ، می توان به باشگاه پنبه (1) اشاره کرد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هواداران امین تانی John Carmen قایقی خواهم ساخت... Mark رهپویان وصال ایستگاه دل پاییزی من پنجره دوجداره آنِ من