ریاضی دان مری جکسون یکی از گروههای کوچکی از ن آمریکایی آفریقایی تبار بود که به عنوان مهندس هوانوردی با نام "رایانه های انسانی" در ناسا در عصر فضا کار می کرد.
مری جکسون کی بود؟
ماری وینستون جکسون ، ریاضی دان ، در زمان جدایی نژادی ، از نظر دانشگاهی عالی بود. مهارتهای ریاضی و علمی وی موقعیتی را به عنوان "کامپیوتر انسانی" برای NACA به دست آورد و بعداً او به عنوان نخستین مهندس زن سیاه پوست ناسا درآمد. وی در کنار خدمت به نقش اساسی در توسعه برنامه فضایی ، به ن و اقلیت های دیگر در پیشبرد شغل خود کمک کرد. جکسون در فوریه 2005 در سن 83 سالگی درگذشت. داستان کمک های پیشگویی او به ناسا بعداً در فیلم 2016 چهره های پنهان دراماتیک شد.

سال های اول
مری وینستون جکسون در 9 آوریل 1921 در همپتون ، ویرجینیا ، دختر الا و فرانک وینستون به دنیا آمد. او در مدارس سیاه و سفید همپتون شرکت کرد و در سال 1937 با افتخارات عالی از مدرسه آموزش جورج پی .یکس فارغ التحصیل شد. پنج سال بعد ، او از موسسه همپتون مدرک لیسانس دوگانه در ریاضیات و علوم بدنی کسب کرد.

با بهره گیری از استعدادهایش
پس از کالج ، جکسون یک سری مشاغل را از جمله معلم ، حسابدار و پذیرنده گرفت. سپس در سال 1951 ، او در کمیته ملی مشاوره هوایی (NACA ، آژانس پیشینی ناسا) در لانگلی ، ویرجینیا یافت. او در بخش West Computer به عنوان یک ریاضیدان تحقیق مشغول به کار بود - در آن زمان به عنوان "کامپیوتر انسانی" شناخته می شد. در سال 1953 ، او به بخش تحقیقات تراکم پذیری NACA نقل مکان کرد.

کار از طریق تفکیک
اگرچه دستورالعمل 8802 رئیس جمهور فرانکلین روزولت تبعیض را در صنعت دفاعی ممنوع اعلام کرد ، اما قانون ایالت ویرجینیا هنوز تفکیک را در محل کار اعمال می کرد. در کلیه کارخانه ها سرویس بهداشتی جداگانه ای وجود داشته است و کافی شاپ ها "سفید" یا "رنگی" مشخص شده اند. در کافه تریا شرکت ، سفیدپوستان می توانستند غذای خود را انتخاب کرده و در یک سالن ناهار بنشینند. سیاهپوستان مجبور بودند درخواست غذاهای خود را به یک کافه کافه تریا انجام دهند و بعد به میزهای خود برگردند و غذا بخورند ، تجربه‌ای که جکسون آن را عصبانیت قلمداد کرد.

اولین مهندس زن سیاه ناسا
پس از چندین ماه اقامت "جدا و غیر برابر" ، جکسون به اندازه کافی داشت. او استعفا را در نظر گرفت اما برخوردی که با یک سرپرست صورت گرفت ، نظر خود را تغییر داد. وی پس از شنیدن شکایات وی ، وی را به کار برای وی دعوت کرد و او پذیرفت. او به سرعت بالقوه خود را دید و او را به شرکت در کلاس های مهندسی تشویق کرد. با گذشت زمان ، او به مهندس هواپیمایی کشوری ارتقاء یافت و اولین مهندس زن سیاه پوست ناسا شد و در زمینه کار با تونل های بادی و تجزیه و تحلیل داده های آزمایش های هواپیما ، تخصص خود را توسعه داد.

بازگشت به کمک دیگران
عکس مری وینستون جکسون
مری جکسون

عکس: ناسا

تا سال 1978 ، جکسون مواضع خود را به عنوان مدیر منابع انسانی تغییر داد. او هم به عنوان مدیر برنامه ن فدرال در دفتر برنامه های فرصت برابر و هم به عنوان مدیر برنامه اقدامات تأیید خدمت کرده است. از آن زمان تا زمان بازنشستگی وی در سال 1985 ، او به ن و اقلیت های دیگر کمک کرد تا شغل خود را پیش ببرند و به آنها توصیه کرد که برای تحصیل و دوره های اضافی شرکت کنند تا شانس پیشرفت خود را افزایش دهند.

میراث مرگ و چهره های پنهان
جکسون در طول زندگی حرفه ای خود در هیئت ها و کمیته های بسیاری از سازمان ها از جمله دختران پیشاهنگ آمریکا خدمت کرد و به دلیل رهبری و خدمات وی توسط سازمان های خیریه متعددی مورد تقدیر قرار گرفت. وی در سن 11 سالگی در 11 فوریه 2005 در خانه ریورسایدن خانه در همپتون ، ویرجینیا درگذشت.

در سال 2016 ، داستان جکسون و همکارانش ناتا کاترین جی. جانسون و دوروتی جانسون ووژان که مسیر پرواز را برای پروژه عطارد و برنامه آپولو در دهه 1960 محاسبه می کردند ، آن را به صفحه نمایش بزرگ در چهره های پنهان تبدیل کرد. ژانل مونسی جکسون را در این فیلم به تصویر می کشد.

در سال 2018 اعلام شد که جکسون ابتدایی در سالت لیک سیتی ، یوتا ، با نام رئیس جمهور اندرو جکسون ، به افتخار مهندس پیشگام ناسا ، به دبستان مری دبلیو جکسون تغییر نام داد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : جکسون ,ناسا ,مهندس ,زمان ,برنامه ,همپتون ,عنوان مدیر ,کافه تریا ,اولین مهندس ,رئیس جمهور ,مدیر برنامه ,عنوان کامپیوتر انسانی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سئو و گوگل آموزش سینما و تئاتر اتوبار کرج خدمات مسافرتی و گردشگری آیتا بیانیه های یک کروکودیل خوشحال Robert گروه ماشین سازی کنترل تکنیک فوتبالي ها Naomi Julie