در سال 1960 ، ویلما رودولف اولین زن آمریکایی شد که در یک المپیک موفق به کسب سه مدال طلا در پیست و میدان شد.
ویلما رودولف کی بود؟
ویلما رودولف کودکی بیمارگونه بود که مجبور شد بر روی پای چپ خود بریس بخورد. او بر ناتوانی های خود برای رقابت در بازی های المپیک تابستانی 1956 غلبه کرد ، و در سال 1960 ، اولین زن آمریکایی شد که در یک المپیک موفق به کسب سه مدال طلا در پیست و میدان شد. بعدها در زندگی ، او بنیاد ویلما رودولف را برای ارتقاء دو و میدانی آماتور تشکیل داد.

اوایل زندگی
رودولف زودرس در 23 ژوئن 1940 ، در سنت بیت لحم ، تنسی ، 20مین از 22 کودک متولد پدر اد در دو ازدواج خود به دنیا آمد. او در ادامه به عنوان پیشگام پیشکسوت و میدانی آمریکایی آفریقایی تبار تبدیل شد ، اما راه پیروزی برای رودولف آسان نبود. به دلیل داشتن پنومونی مضاعف ، تب اسکارل و فلج اطفال در کودکی ، با پای چپ خود مشکل داشت و مجبور شد بریس خود را بپوشد. او با عزم بسیار و به کمک فیزیوتراپی توانست ناتوانی های خود را بر طرف کند.

پزشکان من به من گفتند که دیگر هرگز راه نخواهم رفت. مادرم به من گفت من می خواهم. من به مادرم اعتقاد داشتم

رودولف در حال رشد در جنوب تفکیک شده ، در دبیرستان تمام مشکی بارت ، جایی که در تیم بسکتبال بازی می کرد ، شرکت کرد. یک دونده با استعداد طبیعی ، او به زودی برای آموزش با مربی پیست دانشگاه ایالتی تنسی اد تمپل جذب شد.

پیشکسوت مدال آور المپیک
رودولف بخاطر سرعت معروفش ملقب به "Skeeter" شد و در بازی های المپیک تابستانی 1956 در ملبورن ، استرالیا واجد شرایط شد. جوانترین عضو تیم پیست و میدانی ایالات متحده در سن 16 سالگی ، در رله 400 متر مدال برنز کسب کرد. پس از پایان دوره دبیرستان ، رودولف در دانشگاه ایالتی تنسی ثبت نام کرد و در آنجا تحصیلات خود را فرا گرفت. او همچنین برای بازی های المپیک بعدی سخت تمرین کرد.

در المپیک 1960 در رم ، ایتالیا برگزار شد و زمان طلایی برای رودولف بود. او پس از گره خوردن یک رکورد جهانی با زمان 11.3 ثانیه خود در مرحله نیمه نهایی 100 متر ، وی در این مسابقه با علامت بادآورده خود با 11.0 ثانیه در فینال به پیروزی رسید. به همین ترتیب ، رودولف پیش از ادعای مدال طلای دیگر با زمان 0/24 ثانیه ، رکورد المپیک را در فاصله 200 متری (23.2 ثانیه) در هیات ها شکست. او همچنین بخشی از تیم ایالات متحده بود که رکورد جهانی را در رله 400 متر (44.4 ثانیه) قبل از رفتن به دست آورد تا طلا را با زمان 44.5 ثانیه به دست آورد. در نتیجه ، رودولف اولین زن آمریکایی شد که در یک دوره بازی های المپیک موفق به کسب سه مدال طلا در پیست و میدان شد. اسپرینتر درجه یک فوراً به یکی از محبوب ترین ورزشکاران بازی های رم و همچنین یک فوق ستاره بین المللی تبدیل شد که به خاطر دستاوردهای پیشگامانه خود در سراسر جهان مورد ستایش قرار گرفت.

پس از بازی ها ، رودولف نمایش های بی شماری را در تلویزیون به نمایش گذاشت و چندین افتخار از جمله جوایز زن ورزشکار سال آسوشیتدپرس را در دو سال 1960 و 1961 دریافت کرد. او مدتی بعد از رقابت کناره گیری کرد ، و به تدریس ، مربیگری و اداره جامعه پرداخت. مرکز ، از جمله تلاش های دیگر ، اگرچه موفقیت های او در المپیک شناخته شده ترین او باقی مانده است.

سالهای بعد ، مرگ و میراث
رودولف داستان جالب توجه خود را با شرح حال خود در سال 1977 به نام ویلما به اشتراک گذاشت که بعداً در همان سال به یک فیلم تلویزیونی تبدیل شد. در دهه 1980 ، او به سالن مشاهیر المپیک ایالات متحده القا شد و بنیاد ویلما رودولف را برای ارتقاء دو و میدانی آماتور تأسیس کرد. وی در 12 نوامبر 1994 پس از از دست دادن نبرد با سرطان مغز در شهر برنت وود ، تنسی درگذشت.

رودولف به عنوان یکی از سریعترین ن پیگیری و به عنوان منبع الهام بخش بزرگی برای نسل های ورزشکاران به یاد می آید. او یک بار اظهار داشت ، "برنده شدن بسیار عالی است ، مطمئنا ، اما اگر شما واقعاً در زندگی کاری انجام می دهید ، راز یادگیری چگونگی از دست دادن است. هیچ کس در این مدت ناکام نمی ماند. اگر می توانید بعد از شکست مهمی انتخاب کنید و بروید. برای پیروزی دوباره ، شما روزی قهرمان می شوید. " در سال 2004 ، سرویس پستی ایالات متحده با حضور در تمبر 23 درجه ، از قهرمان المپیک تقدیر کرد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : رودولف ,المپیک ,بازی ,ویلما ,مدال ,ثانیه ,ویلما رودولف ,ایالات متحده ,المپیک موفق ,رکورد جهانی ,دانشگاه ایالتی ,بنیاد ویلما رودولف
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معرفی قالیشویی های تهران مسجد علی بن موسی الرضا (ع) گل پونه معرفی و آموزش پخت انواع غذا Marquita باید اشتباهمون رو جبران کنیم گوزن سفر هوشمند دانلود رایگان فایل