لونی جی. جانسون یک مهندس سابق نیروی هوایی و ناسا است که اسلحه آب بسیار محبوب Super Soaker را اختراع کرده است.
لونی جی جونسون کیست؟
مهندس و مخترع آمریکایی آفریقایی ، لونی جی. جانسون مدرک فوق لیسانس خود را در رشته مهندسی هسته ای از دانشگاه Tuskegee به دست آورد و به کار خود برای نیروی هوایی ایالات متحده و برنامه فضایی ناسا ادامه داد. پس از تکان دادن با اختراع اسلحه آب پرقدرت ، Super Soaker جانسون در اوایل دهه 1990 به یک کالای برتر تبدیل شد. وی از آن زمان مشغول توسعه تبدیل انرژی حرارتی جانسون (JTEC) ، موتوری است که گرما را مستقیماً به برق تبدیل می کند ، که به نظر جانسون راهی برای رسیدن به انرژی خورشیدی کم هزینه است.

اوایل زندگی ، خانواده و آموزش و پرورش
لونی جورج جانسون در 6 اکتبر 1949 در موبایل ، آلاباما بدنیا آمد. پدر وی یک جانباز جنگ جهانی دوم بود که به عنوان راننده غیرنظامی در پایگاه های نیروی هوایی اطراف کار می کرد ، در حالی که مادرش در رختشویی و به عنوان کمک پرستار کار می کرد. در طول تابستان ، هر دو پدر و مادر جانسون نیز در مزرعه پدربزرگش پنبه برداشتند.

از نظر علاقه و ضرورت اقتصادی ، پدر جانسون یک کارگر ماهر بود که به شش فرزند خود یاد می داد اسباب بازی های خود را بسازند. وقتی جانسون هنوز پسر کوچکی بود ، او و پدرش یک تیرانداز چینابری تحت فشار را از روی شاخه های بامبو ساختند. جانسون در سن 13 سالگی یک موتور چمن زن را به قلمی که از ضایعات جونکارد ساخته شده بود متصل کرد و آن را در امتداد بزرگراه پیاده کرد تا اینکه پلیس وی را از آن خود کرد.

جانسون آرزو داشت که یک مخترع مشهور شود و در سالهای نوجوانی ، کنجکاوی بیشتری راجع به نحوه کار و بلندپروازانه تر شدن در آزمایش خود - گاهی اوقات به ضرر خانواده اش - انجام داد. مادرش بعدا یادآوری کرد: "لونی عروسک کودک خواهرش را پاره کرد تا ببیند چه چیزی چشمان بسته شده است." بار دیگر ، وی تقریباً خانه را به آتش کشید و سعی کرد در یکی از کاسه های مادرش سوخت موشکی را پخته کند و منفجر شد.

در روزهای جداسازی حقوقی در حال رشد در موبایل ، جانسون در دبیرستان ویلیامسون ، یک مرکز کاملاً سیاه ، حضور یافت ، جایی که علی رغم هوش و خلاقیت زودرس خود ، به او گفته شد که فراتر از حرفه ای بودن به عنوان یک تکنسین آرزو نکند. با این وجود ، جانسون با الهام از داستان مخترع مشهور آمریکایی آفریقایی جورج واشنگتن کارور ، در آرزوی تبدیل شدن به یک مخترع ماندگار شد.

جانسون با نام دوستان "استاد" توسط رفقای دبیرستان ، مدرسه خود را در یک نمایشگاه علمی در سال 1968 با حمایت انجمن فنی مهندسی Junior (JETS) نمایندگی کرد. این نمایشگاه در دانشگاه آلاباما در توسکالوزا برگزار شد ، جایی که ، درست پنج سال قبل ، فرماندار جورج والاس سعی کرده بود با ایستادن در درهای ورودی سالن مانع از ثبت نام دو دانشجوی سیاه پوست در مدرسه شود.

تنها دانش آموز سیاه پوست در این رقابت ، جانسون اولین ربات هوای فشرده شده با نام "Linex" را معرفی کرد که او طی مدت یک سال با زحمت از قراضه های جونکارد ساخته شده بود. جانسون جای بسیاری از مقامات رسمی دانشگاه را گرفت. "بعداً جانسون به یاد آورد ،" تنها چیزی که هر کس از دانشگاه به ما گفت در کل مسابقه "،" خداحافظی "و" اکنون رانندگی ایمن بود "بود."

جانسون پس از فارغ التحصیل شدن در آخرین کلاس تفکیک شده ویلیامسون ، در سال 1969 ، با بورس تحصیلی در دانشگاه Tuskegee شرکت کرد. وی مدرک لیسانس مهندسی مکانیک را در سال 1973 کسب کرد و دو سال بعد مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای را از این مدرسه دریافت کرد.

اختراعات
Super Soaker
جانسون در ادامه به عضویت در نیروی هوایی ایالات متحده درآمد و به عضوی مهم در تأسیسات علمی دولت تبدیل شد. وی به فرماندهی استراتژیک هوایی منصوب شد و در آنجا به توسعه برنامه بمب افکن های مخفی کمک کرد. جانسون در سال 1979 به آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا رفت و بعنوان مهندس سیستم برای ماموریت گالیله به مشتری و مأموریت کاسینی به زحل ، قبل از بازگشت به نیروی هوایی در سال 1982 کار کرد.

با وجود روزهای شلوغ ، جانسون در اوقات فراغت همچنان به دنبال اختراعات خود بود. یکی از پروژه های حیوان خانگی او یک پمپ حرارتی سازگار با محیط زیست بود که به جای فرون از آب استفاده می کرد. جانسون سرانجام یک شب در سال 1982 یک نمونه اولیه را به اتمام رساند و تصمیم گرفت آن را در حمام خود آزمایش کند. او نازل را به وان خود هدایت کرد ، اهرم را بیرون کشید و یک جریان قدرتمند از آب را مستقیماً درون وان منفجر کرد. واکنش لحظه ای و غریزی جانسون ، که توسط میلیون ها کودک در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شد ، لذت خالصی بود.

در سال 1989 ، پس از هفت سال کار بدون سر و صدا و فروش خستگی ناپذیر ، که طی آن وی نیروی هوایی را رها کرد تا برای کار خود فعالیت کند ، سرانجام جانسون دستگاه خود را به شرکت لارامی فروخت. "قدرت درنچر" در ابتدا نتوانست تأثیر زیادی در تجارت بگذارد ، اما پس از تلاش های اضافی در بازاریابی و تغییر نام ، "سوپر ساوکر" به یک کالای موفقیت آمیز تبدیل شد. این میزان در سال 1991 به 200 میلیون دلار رسید و سالانه در میان 20 اسباب بازی پرفروش جهان قرار گرفت.

مبدل انرژی حرارتی جانسون
جانسون با موفقیت Super Soaker سوق پیدا کرد و J را تأسیس کرد


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : جانسون ,هوایی ,نیروی ,دانشگاه ,لونی ,مهندسی ,نیروی هوایی ,super soaker ,جونکارد ساخته ,اسباب بازی ,مخترع مشهور ,هوایی ایالات متحده ,نیروی هوایی ایالات
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Fred گروه بازرگانی پارسا نوین تجارت دانلود برنامه و مقالات روز Annie دانلود طرح جابر Stephanie سالم زیبا وب لاگ آتلیه بن سای I AM GALAXY GIRL خرید فروش نمایندگی مرمریت مشکی و طوسی