جورج وستینگهاوس به دلیل اختراع سیستم ترمز هوایی که راه آهن را ایمن تر و ترویج فن آوری متناوب متناوب ، انقلابی که در صنعت نور و برق جهان ایجاد می کند ، مشهور است.
جورج وستینگهاوس کی بود؟
جورج وستینگهاوس یکی از پرکارترین مخترعین و بازرگانان انقلاب صنعتی بود. وی پس از خدمت در ارتش اتحادیه و نیروی دریایی ، چندین دستگاه ، مخصوصاً برای راه آهن را به ثبت رساند. وی سرانجام برای بهبود ژنراتورهای جریان برق متناوب (AC) ، شرکت برق و تولید وستینگهاوس را راه اندازی کرد.

اوایل زندگی
وستینگهاوس متولد 6 اکتبر 1846 در Central Bridge ، نیویورک ، هشتمین فرزند Emeline Vedder و George Westinghouse Sr بود. پس از انتقال خانواده به Schenectady ، نیویورک ، جایی که Westinghouse Sr. مغازه ماشین آلات خود را افتتاح کرد ، یک جورج جوان را سپری کرد. زمان خود را در آنجا و توسعه علاقه شدید به موتورهای بخار. با این حال ، جنگ داخلی جورج را مجبور به آزمایش های خود کرد و او در ارتش اتحادیه و بعداً به عنوان دستیار مهندسی نیروی دریایی خدمت کرد. اگرچه او دست خود را در دانشکده امتحان کرد ، اما چند ماه بعد در سال 1865 هنگامی که اولین اختراع خود را برای اختراع موتور بخار چرخشی دریافت کرد ، کنار رفت.

اختراعات جورج وستینگهاوس
سفر ریلی
سهم عمده وستینگهاوس با اختراعات حول محور ایمنی راه‌آهن آغاز شد ، مهمترین آن سیستم ترمز هوای فشرده شده (که در سال 1869 ثبت اختراع شد) که به عنوان یک خطای ایمن برای متوقف کردن قطارها عمل می کرد. ترمز هوا وستینگهاوس جایگزینی برای روش ترمز دستی دستی سازنده بود و در نهایت به استاندارد ایمنی نه تنها در آمریکا بلکه در کانادا و اروپا تبدیل شد.

Westinghouse پس از تأسیس شرکت ترمز هوایی وستینگهاوس ، از طریق تشکیل شرکت اتحادیه سوئیچ و سیگنال ، به بهبود دستگاه های سیگنالینگ ریلی پرداخت. وی همچنین یک موتور بخار دوار را اختراع کرد ، که به قطارهای حمل و نقل دریایی کمک می کرد که به مسیرهای خود برگردند ، و همچنین یک دستگاه "قورباغه" را فراهم می آورد که به قطارها می تواند از طریق ریل های متصل حرکت کند.

اتخاذ جریان متناوب
علاقه وستینگهاوس به متناوب فناوری فعلی پس از کار بر روی پروژه های کنترل گاز و توزیع گاز طبیعی ، به وجود آمد که در آن وی سوپاپی را اختراع کرد که به مصرف بنزین با فشار زیاد کمک کرده و آن را به استفاده کم فشار می آورد. از این تجربه ، وی توجه خود را به برق معطوف کرد و معتقد بود که یک رویکرد مشابه می تواند قدرت را برای استفاده گسترده توزیع کند.

با اعتماد به نفس که توسعه فن آوری جریان متناوب (AC) - تبدیل ولتاژ بالا به کم از طریق ترانسفورماتور - راه آینده است ، وستینگ هاوس شرکت برق وستینگ هاوس را در سال 1886 تأسیس کرد. با توجه به بسیاری از سرمایه گذاران سنگین در صنعت برق ، یک اقدام جسورانه بود. یعنی توماس ادیسون ، رقیب سیستم جریان مستقیم بودند.

ادیسون و حامیان وی اقدام به ایجاد یک مبارزه لکه دار علیه سیستم AC کردند و به مردم گفتند که این خطرناک است و یک سلامتی محسوب می شود. رقابت شدید بین ادیسون و وستینگهاوس بر سر برق به یک نبرد قانونی با عنوان جنگ هفت ساله منجر شد. با این وجود وستینگهاوس دست بالاتر را داشت و در نهایت ثابت کرد AC فن آوری بهتری است: او نه تنها حق ثبت اختراع فناوری نیکولا تسلا را در سال 1888 خریداری کرد و تسلا را متقاعد کرد که برای او کار کند ، بلکه وی همچنین این پرونده را برای ایمنی خود بیان کرد که ، در سال 1893 ، او با استفاده از ژنراتور AC خود ، نمایشگاه جهانی کلمبیا در شیکاگو را روشن کرد. چندی نگذشت ، شرکت وستینگهاوس برای ساختن یک سیستم ژنراتور در مقیاس بزرگ که از نیروی آب آبشارهای نیاگارا استفاده می کند و تبدیل آن به انرژی الکتریکی برای چندین منظور استفاده کرد ، پیروز شد.

مرگ
اگرچه امپراتوری تجاری وستینگهاوس سالها رونق گرفت ، یک وحشت مالی فاجعه بار در سال 1907 مخترع را وادار کرد تا سال 1911 همه روابط با آن را قطع کند. در این زمان سلامتی وی بدتر شد. او که از مشکلات قلبی رنج می برد ، در 12 مارس 1914 درگذشت.

میراث
در طول عمر خود ، وستینگهاوس بیش از 300 اختراع ثبت اختراع و 60 شرکت را در اختیار داشت. در طی یک دهه از تأسیس شرکت الکتریکی وستینگهاوس در سال 1886 ، مخترع یک ​​شرکت خالص به ارزش 120 میلیون دلار ، 50،000 کارگر در حقوق و دستمزد و واحدهای تولیدی خود در سراسر ایالات متحده ، کانادا و اروپا جمع می کند.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : وستینگهاوس ,اختراع ,شرکت ,جورج ,استفاده ,متناوب ,جورج وستینگهاوس ,تأسیس شرکت ,وستینگ هاوس ,موتور بخار ,ارتش اتحادیه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کلبه کیاوش رندبیت | شرکت طراحی سایت در تبریز خريد بلبرينگ اشعار عارفانه و انقلابی از شعرای معاصر حجت الاسلام والمسلمین حسن عرفان رحمت الله علیه انجمن نویسندگی سروناز بلاگ امین فلاحان جزوه تمامی فصل های شیمی دهم Melissa