الیاس مک کوی مخترع قرن نوزدهم آفریقایی آمریکایی بود که بیشتر به دلیل اختراع دستگاه های روغن کاری مورد استفاده در کارآمدتر قطارها شناخته می شد.
چه کسی الیاس مک کوی بود؟
الیاس مک کوی در پدر و مادرانی که از برده داری فرار کرده اند در کانادا متولد شد. مک کوی در نوجوانی به عنوان مهندس در اسکاتلند آموزش دید. وی که نتوانست موقعیت مهندسی در ایالات متحده پیدا کند ، وی مشغول به کار در راه آهن شد و متعاقباً دستگاه روانکاری را اختراع کرد تا عملیات راه آهن کارآمدتر شود.

اوایل زندگی
مک کوی در 2 مه 1844 در کلشستر ، انتاریو ، کانادا ، در جورج و میلدرد گینز مک کوی به دنیا آمد. مک کوی ها برده های فراری بودند که از طریق راه آهن زیرزمینی از کنتاکی به کانادا فرار کرده بودند. در سال 1847 ، خانواده بزرگ به ایالات متحده بازگشتند و در Ypsilanti ، میشیگان مستقر شدند.

مهندس و مخترع
با شروع جوانی ، مک کوی علاقه شدیدی به مکانیک نشان داد. پدر و مادرش ترتیب دادند تا او در سن 15 سالگی برای کارآموزی در مهندسی مکانیک به اسکاتلند سفر کند. وی پس از صدور گواهی به عنوان مهندس مکانیک ، به خانه بازگشت به میشیگان.

با وجود مدارک تحصیلی ، مک کوی به دلیل موانع نژادی نتوانست به عنوان مهندس در ایالات متحده کار پیدا کند. در آن زمان ، فارغ از آموزش و پیشینه آنها ، موقعیت های حرفه ای ماهر و مهارتی برای آفریقایی آمریکایی ها در دسترس نبود. مک کوی موقعیتی را به عنوان آتش نشان و نفتکش راه‌آهن مرکزی میشیگان پذیرفت. در همین خط کار بود که او اولین اختراعات مهم خود را توسعه داد. پس از مطالعه ناکارآمدی های موجود در سیستم موجود در محورهای روغن کاری ، مک کوی یک لیوان روان کننده اختراع کرد که روغن را به طور مساوی بر روی قطعات متحرک موتور توزیع می کرد. وی برای این اختراع حق ثبت اختراع به دست آورد ، که به قطار اجازه می داد به مدت طولانی و بدون توقف در تعمیر ، به طور مداوم اجرا شود.

مک کوی همچنان به تصفیه دستگاههای خود ادامه داد و در طول زندگی نزدیک به 60 اختراع ثبت شده دریافت کرد. در حالی که اکثر اختراعات وی مربوط به سیستم های روانکاری است ، وی همچنین طراحی هایی را برای تخته اتو ، آبپاش چمن و سایر دستگاه ها ایجاد کرد. اگرچه دستاوردهای مک کوی در زمان خودش به رسمیت شناخته شد ، اما نام او در اکثر محصولاتی که او ابداع کرد ، ظاهر نشد. او به دلیل نداشتن سرمایه برای تولید تعداد زیادی روانکارهای خود ، معمولاً حق ثبت اختراع خود را به کارفرمایان خود اختصاص می داد یا آنها را به سرمایه گذاران می فروخت. در سال 1920 ، در اواخر عمر ، مک کوی شرکت تولیدی الیجا مک کوی را تشکیل داد تا روغن کاری هایی با نام وی تولید کند.

خانواده و مرگ
مک کوی در سال 1868 با ان الیزابت استوارت ازدواج کرد. او چهار سال پس از ازدواج آنها درگذشت. در سال 1873 ، مک کوی با مری النور دلانی ازدواج کرد. در سال 1922 ، مک کویها درگیر یک سانحه اتومبیل شدند. مریم درگذشت ، در حالی که الیا جراحات وخیمی را متحمل شد که هرگز به طور کامل بهبود نیافت.

مک کوی در 10 اکتبر 1929 در انفوزیون Eloise در دیترویت ، میشیگان درگذشت. وی 85 ساله بود. وی در پارک یادبود دیترویت شرق در وارن ، میشیگان دفن شده است.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : اختراع ,میشیگان ,مهندس ,روغن ,مکانیک ,ازدواج ,ایالات متحده ,روغن کاری ,عنوان مهندس ,فرار کرده ,آفریقایی آمریکایی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سرمایه داری پلاریس Melissa Mark پزشکی اِشگَفت Timothy رودخانه ماه بیت باز Kyla