مارتین لوتر کینگ جونیور دانشمند و وزیر بود که جنبش حقوق مدنی را رهبری می کرد. پس از ترور ، وی توسط مارتین لوتر کینگ جونیور روز به یادگار ماند.
مارتین لوتر کینگ جونیور کی بود؟
مارتین لوتر کینگ جونیور وزیر باپتیست و فعال حقوق مدنی بود که تأثیر لرزه ای بر روابط نژاد در ایالات متحده داشت و از اواسط دهه 1950 آغاز شد.

در میان کوشش های فراوان ، کینگ رئیس کنفرانس رهبری مسیحیان جنوبی (SCLC) بود. وی از طریق فعالیت های فعالانه و سخنان الهام بخش خود ، نقش مهمی در پایان دادن به تفکیک قانونی شهروندان آفریقایی-آمریکایی در ایالات متحده و همچنین ایجاد قانون حقوق مدنی سال 1964 و قانون رأی دهی 1965 ایفا کرد.

کینگ برنده جایزه صلح نوبل در سال 1964 ، در میان چندین افتخار دیگر. وی همچنان به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و الهام بخش ترین رهبران آفریقایی-آمریکایی تاریخ شناخته می شود.

اوایل زندگی
مارتین لوتر کینگ جونیور به عنوان مایکل کینگ جونیور در 15 ژانویه سال 1929 متولد شد ، فرزند میانی مایکل کینگ ارشد و آلبرتا ویلیامز کینگ بود.

خانواده های کینگ و ویلیامز ریشه در جورجیا روستایی داشتند. پدربزرگ مارتین جونیور ، A.D ویلیامز ، سالها وزیر روستایی بود و سپس در سال 1893 به آتلانتا نقل مکان کرد.

او کلیسای کوچک و مبارز باپتیست ابننصر با حدود 13 عضو را به دست گرفت و آن را به یک جماعت نیرومند تبدیل کرد. او با جنی سلست پارکز ازدواج کرد و آنها یک فرزند داشتند که زنده مانده ، آلبرتا.

مارتین سرور از خانواده ای از سهام داران در یک جامعه کشاورزی فقیر نشات گرفته است. وی در سال 1926 بعد از هشت سال مداخله با آلبرتا ازدواج کرد. افراد تازه متولد شده به خانه A.D. در آتلانتا نقل مکان کردند.

پس از درگذشت پدر پدری خود در سال 1931 ، مارتین سرخ به عنوان کشیش کلیسای باپتیست ابنزلر قدم گذاشت. وی نیز وزیر موفقی شد و نام او را به افتخار رهبر مذهبی پروتستان آلمان مارتین لوتر نامگذاری کرد. به موقع ، مایکل جونیور رهبری پدر خود را دنبال می کرد و خود این نام را به عهده می گرفت.

بیشتر بخوانید: مارتین لوتر کینگ جونیور و مارتین لوتر: موازی بین دو رهبر

کینگ یک خواهر بزرگتر به نام ویلی کریستین و یک برادر کوچکتر به نام آلفرد دانیل ویلیامز کینگ داشت. فرزندان پادشاه در یک محیط امن و دوست داشتنی بزرگ شدند. مارتین آقای بیشتر نظم و انضباط بود ، در حالی که نرمی همسرش به راحتی دست سخت پدر را متعادل می کرد.

اگرچه بدون شک آنها تلاش کردند ، والدین کینگ نمی توانند او را کاملاً از نژادپرستی محافظت کنند. مارتین سرخ نه تنها به این دلیل که نژاد وی متحمل شد ، با تعصبات نژادی جنگید ، بلکه به این دلیل که نژادپرستی و جدایی را آزار خدا می دانست. او به شدت از هرگونه برتری طبقاتی در فرزندان خود دلسرد و تأثیر ماندگار بر مارتین جونیور گذاشت.

کینگ که در آتلانتا ، جورجیا بزرگ شد ، در پنج سالگی وارد مدرسه دولتی شد. در ماه مه 1936 وی غسل تعمید گرفت ، اما این واقعه تأثیر کمی بر او گذاشت.

در ماه مه سال 1941 ، کینگ 12 ساله بود که مادربزرگش ، جنی ، بر اثر حمله قلبی درگذشت. این رویداد برای کینگ دردناک بود ، بیشتر از آنجا که او هنگام مرگ یک رژه بر خلاف میل والدینش تماشا می کرد. با ناراحتی از این خبر ، پادشاه جوان از یک پنجره طبقه دوم در خانه خانواده پرش کرد و گفته می شد اقدام به خودکشی کرده است.

کینگ در دبیرستان بوکر تی. واشنگتن شرکت کرد ، جایی که گفته می شود او یک دانش آموز پیشرو است. او هر دو کلاس نهم و یازدهم را کنار زد و در سال 1944 وارد 15 سالگی در کالج مورهاوس در آتلانتا شد. او به خصوص با همکلاسی های زن خود دانش آموز محبوب بود ، اما یک دانش آموز بی انگیزه بود که دو سال اول خود را شنا کرد.

اگرچه خانواده وی عمیقاً درگیر کلیسا و عبادت بودند ، اما کینگ به طور کلی دین را زیر سؤال برد و از نمایش بیش از حد عاطفی عبادت مذهبی احساس ناراحتی کرد. این ناراحتی در بیشتر دوران نوجوانی وی ادامه یافت ، در ابتدا وی را به این نتیجه رساند که تصمیم بگیرد که وارد وزارت شود ، خیلی به دلهره پدرش است.

اما در سال جوانی خود ، کینگ کلاس کتاب مقدس گرفت ، ایمان خود را تجدید کرد و شروع به پیش بینی مشاغل در وزارتخانه کرد. او در پاییز سال ارشد خود ، تصمیم خود را به پدرش گفت.

عکس: زندگی فوق العاده مارتین لوتر کینگ جونیور
16
آلبوم عکس
16 تصویر
آموزش و پرورش و رشد معنوی
در سال 1948 ، کینگ مدرک جامعه شناسی را از کالج مورهاوس کسب کرد و در مدرسه علمیه لیبرال کروز در چستر ، پنسیلوانیا شرکت کرد. او در تمام تحصیلات رونق گرفت و در سال 1951 با درجه اعتبارسنجی کلاس خود بود و رئیس جمهور دانشجویی را برگزید. وی همچنین برای تحصیلات تکمیلی بورس تحصیلی نیز به دست آورد.

اما کینگ همچنین در مقابل تأثیر محافظه کارانه پدرش با نوشیدن آبجو و بازی در استخر در هنگام دانشگاه شورش کرد. او با یک زن سفید پوست درگیر شد و قبل از اینکه بتواند این ماجرا را قطع کند ، دوران سختی را پشت سر گذاشت.

در طی سال گذشته در حوزه علمیه ، کینگ تحت هدایت رئیس بنیاد کالج مورهاوس بنیامین ام میس قرار گرفت که بر رشد معنوی کینگ تأثیر گذاشت. میس یک مدافع صریح برای برابری نژادی بود و کینگ را تشویق کرد که مسیحیت را به عنوان یک نیروی بالقوه برای تحولات اجتماعی ببیند. کینگ پس از پذیرش در چندین دانشکده برای تحصیل در دوره دکترا ، ثبت نام کرد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Tyrone نوشته‏هاي دلنشين دار وندارمه آقا سوز عشق دوربين هاي ديجيتال از نو برایت مینویسمـ ... پوستر ديواري advertise Jessica مطالب مرتبط با تکنولوژي ، سلامت ، ورزش و ادبيات