رافائل نادال بزرگ تنیس اسپانیایی موفق به کسب 19 عنوان گرند اسلم ، از جمله رکورد 12 عناوین مجرد فرانسه ، و یکی از تنها دو مرد برای کسب هر چهار رشته و طلای المپیک است.
رافائل نادال کیست؟
رافائل نادال از سه سالگی بازی تنیس را شروع کرد و در 15 سالگی طرفدار خود را بدست آورد. معروف به عنوان "پادشاه خاک رس" به دلیل مهارت بازی در زمین های خشت ، و همچنین شوت های سنگین و ضربات بالای او ، نادال موفق به کسب یک رکورد 12 تک آهنگ فرانسه شده است. عناوین و با کسب 19 عنوان گرند اسلم ، در بازی مردان به مقام دوم رسیده است.

سال های اول
رافائل نادال در 3 ژوئن 1986 در مایورکا ، اسپانیا متولد شد. وقتی سه ساله بود ، عمویش ، تونی نادال ، تنیسور پیشکسوت حرفه ای ، با او همکاری کرد و با دیدن استعدادی برای ورزش در رافائل جوان ظاهر شد.

در هشت سالگی ، نادال قهرمان منطقه ای تنیس زیر 12 سال شد و به عمو تونی خود انگیزه داد تا تمرینات خود را بیشتر کند. تونی در آن زمان متوجه شد که نادال با دو دست شوت های پیشانی خود را بازی می کند ، بنابراین او او را تشویق به بازی کردن دست چپ کرد ، و تصور می کرد که این امر می تواند نادال را به لبه زمین برساند.

وقتی نادال فقط 12 سال داشت ، در گروه سنی خود عنوان های تنیس اسپانیا و اروپا را به دست آورد. او در 15 سالگی حرفه ای شد.

رافائل نادال
نادال پس از شکست دادن نواک جوکوویچ در سال 2012 ، جایزه خود را در فرانسه باز نگه داشت.

(عکس: توماس لاولاک / تصاویر مصور ورزشی / گتی ایماژ)

"پادشاه خشت"
در سن 16 سالگی ، نادال این مرحله را به مرحله نیمه نهایی مسابقات پسران سینگل در ویمبلدون رساند. در 17 سالگی ، او جوانترین نر شد که از بوریس بکر به مرحله سوم در ویمبلدون رسید. در سال 2005 ، هنگامی که تازه 19 ساله بود ، نادال اولین بار در مسابقات شرکت کرد و در رده بندی جهانی نیز به رتبه 3 رسید. نادال در آن سال 11 عنوان انفرادی کسب کرد که هشت مورد از آن در خشت ، و او به زودی لقب "پادشاه خشت" گرفت.

حرفه ای تنیس: گرند اسلم و سایر برد ها
علی رغم تحمل صدمات شانه و پا ، نادال موفق شد برنده دوم فرانسوی اوپن شود و چهار عنوان دیگر در سال 2006 به آن اضافه کرد. سال بعد ، او دوباره در رولان گاروس پیروز شد و پنج عنوان دیگر را به خانه برد. نادال آن را در سال 2008 ریخت و علاوه بر پیروزی در ویمبلدون - جایی که او رقیب راجر فدرر را در طولانی ترین فینال تاریخ ویمبلدون - و همچنین با کسب مدال طلا در المپیک پکن ، دوباره به باز کردن فرانسوی اوپن پرداخت. پس از ویمبلدون ، برنده پیروزی نادال در 32 مسابقه بهترین بازی شایسته ایستاد.

نادال با شوت های قدرتمند سنگین توپ ، سرعت و سرسختی ذهنی خود ، به عنوان یکی از "چهار بزرگ" تنیس مردان (به همراه فدرر ، نواک جوکوویچ و اندی موری) برای چند سال آینده سلطنت کرد. وی در سال 2008 به عنوان شماره 1 جهان برنده شد و اولین بار در سال 2009 استرالیا اوپن را بدست آورد. در سال 2010 ، او در فرانسه در اوپن و ویمبلدون پیروز شد و پیروزی بعدی وی در ایالات متحده اوپن او را به عنوان بازیکن دوم مردان تبدیل کرد. دستیابی به حرفه طلایی Slam - پیروزی در هر چهار رشته و همچنین طلای المپیک.

سال بعد ، نادال هدایت تیم دیویس جام اسپانیا را برای چهارمین بار به پیروزی رساند ، اما وی پس از باخت مقابل جوکوویچ در فینال ویمبلدون ، رده بندی شماره یک خود را تسلیم کرد. وی با شکست دادن ستاره صربستانی در رولان گاروس در بهار بعد انتقام جبران کرد و مدعی هفتمین رکورد تاج مجرد فرانسه است. با این حال ، نادال با از دست دادن دور دوم تعجب آور لوکاس Rosol بازیکن چک در ویمبلدون ، مسابقه ای را که برخی از مفسران به عنوان یکی از بزرگترین ناآرامی های تاریخ تنیس عنوان کردند ، دنبال کرد. پس از آن ، نادال اعلام کرد که به دلیل تاندونیت زانو از بازیهای المپیک تابستانی 2012 در حال کناره گیری است ، مصدومیتی که او را برای مدت چند ماه از عمل بیرون کشید.

در ژوئن سال 2013 ، نادال با شکست دادن همتای دیوید فرر در ست های مستقیم ، هشتمین عنوان فرانسوی اوپن را بدست آورد. نادال پس از این مسابقه در مصاحبه با ESPN گفت: "من هرگز دوست ندارم سالها را با هم مقایسه کنم ، اما درست است که امسال به معنای چیزی خاص برای من است." "پنج ماه پیش هیچ کس از تیم من خواب چنین بازگردی را نداشته است ، زیرا ما فکر می کردیم که [ممکن است] غیرممکن باشد. اما امروز اینجا هستیم و این واقعاً خارق العاده و باورنکردنی است."

بعداً در همین ماه در ویمبلدون ، نادال در دور اول در استیو دارسیس بلژیک در ست های مستقیم باخت. این شوک برای هواداران تنیس بود که انتظار عملکرد شدید این بازیکن اسپانیایی را داشتند و منجر به گمانه زنی ها درباره وضعیت سلامتی وی و بازی کلی او شدند. اما نادال دوباره با صعود از سوی ایالات متحده باز شد ، جایی که او جوکوویچ را شکست داد تا دومین قهرمانی خود را در این مسابقات بدست آورد. این پیروزی باعث شد تا در ماه اکتبر نادال به مقام اول جهان برگردد.

در ژوئن سال 2014 ، نادال با صدرنشینی جوکوویچ در چهار ست نهمین قهرمانی خود در فرانسه را به دست آورد. این چهاردهمین عنوان قهرمانی گرند اسلم بود که او را با پیت سامپراس برای بار دوم پشت سر 17 بازیکن فدرر پیوند داد. با این حال ، وی با استناد به مصدومیت مچ دست خود را از Open Open ایالات متحده در سال 2014 کنار کشید و یک برنامه محدود برای باقی مانده سال بازی کرد.

نادال در سال 2015 در استرالیا اوپن به میدان رفت اما توانایی های بدنی وی وقتی به زمین خورد که توماس بردیچ سخت در مرحله یک چهارم نهایی سقوط کرد به خطر بیفتد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سیب فرکتال شرکت ستاره عرش آریا آموزش خط نستعلیق و شکسته با خودکار وبلاگ زهرا بادی دانلود پایان نامه - تحقیق - پروژه Matthew روان شناسي يا فطرت شناسي؛سايکولوژي خوانده پشيمان معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل Marc