ماری آنتوانت به برانگیختن ناآرامی های مردمی که منجر به انقلاب فرانسه و سرنگونی سلطنت در اوت 1792 شد ، کمک کرد.
ماری آنتوانت کی بود؟
ماریا آنتونیا Josepha Joanna ، بهتر به عنوان ماری آنتوانت شناخته می شود ، آخرین ملکه فرانسه بود که به تحریک ناآرامی های مردمی که منجر به انقلاب فرانسه و به سرنگونی سلطنت در اوت 1792 شد ، کمک کرد. او به سمبل زیاده خواهی های سلطنت تبدیل شد. و غالباً به نقل قول معروف "اجازه دهید کیک بخورند" اعتبار دارد ، گرچه هیچ مدرکی در دست نیست به عنوان همسر لوئیز شانزدهم ، ماری آنتوانت به دستور دادگاه انقلاب نه ماه پس از شوهرش بریده شد. او 37 سال داشت.

خانواده و زندگی اولیه
ماری آنتوانت در 2 نوامبر 1755 در وین ، اتریش به دنیا آمد.

ماری آنتوانت پانزدهمین و دومین فرزند ماریا ترزا ، ملکه اتریش و امپراطور روم مقدس فرانسیس اول بود. او کودکی نسبتاً بی خیال را پشت سر گذاشت. تحصیلات ماری آنتوانت نمونه ای از یک دختر اشرافی قرن 18 بود و بیشتر در اصول اخلاقی و مذهبی متمرکز بود ، در حالی که برادرانش بیشتر موضوع های دانشگاهی را مطالعه می کردند.

با نتیجه گیری از جنگ هفت ساله در سال 1763 ، حفظ اتحاد شکننده بین اتریش و فرانسه برای امپراتور ماریا ترزا اولویت یافت. سیمان کردن اتحادها از طریق اتصالات شویی یک روال معمول در بین خانواده های سلطنتی اروپا در آن زمان بود.


ماری آنتوانت و لویی شانزدهم
در سال 1765 ، لوئیس ، dauphin de France (همچنین به نام لوئیز فردیناند نیز شناخته می شود) ، پسر پادشاه فرانسوی لویی شانزدهم ، درگذشت. مرگ وی نوه 11 ساله پادشاه ، لوئیز-آگوست ، وارث تاج و تخت فرانسوی را رها کرد. طی چند ماه ، ماری آنتوانت و لوئیز-آگوست ، پادشاه آینده لوئی شانزدهم ، قول دادند که با یکدیگر ازدواج کنند.

در سال 1768 ، پادشاه فرانسه ، لوئیس شانزدهم ، یک معلم را به اتریش اعزام کرد تا به همسر آینده نوه اش دستور دهد. معلم ماری آنتوانت را "باهوش تر از آنچه که عموماً تصور می شد" پیدا کرد ، اما اضافه کرد که از آنجا که "او بسیار تنبل و بسیار بی پروا است ، آموزش سخت است." ماری آنتوانت تنها 14 سال کودکی بود ، با ظرافت زیبا و با چشمان خاکستری-آبی و موهای خاکستری-بلوند. در ماه مه 1770 ، او ازدواج کرد تا فرانسه ازدواج کند و با 57 واگن ، 117 قدم زدن و 376 اسب اسکورت شد. ماری آنتوانت و لوئیز-آگوست در 16 مه 1770 ازدواج کردند.

زن جوان به خوبی با زندگی شویی که آشکارا آماده آن نبود ، مطابقت داشت و نامه های مکرر وی به خانه نشان از بی مهری و حیا داشت. او در یک نامه نوشت: "خانم مادر بسیار عزیزم" من یکی از نامه های عزیز شما را دریافت نکرده ام بدون اینکه اشک به چشمم بیاید. " او همچنین در برخی از آئین هایی که از وی انتظار می رفت به عنوان یک بانوی از خانواده سلطنتی فرانسه عمل کند ، مسخره کرد. وی با اشاره به آیینی که در آن موظف بود آرایش خود را جلوی دهها درباری بخوابد ، گفت: "من روژ خودم را پوشیدم و دستانم را جلوی کل جهان شستم."

لوئیز شانزدهم در سال 1774 درگذشت ، و لوئیز-آگوست او را به عنوان لوئیز شانزدهم به تخت سلطنت فرانسه رساند و ماری آنتوانت را در 19 سالگی ، ملکه فرانسه ساخت.

شخصیت های لویی شانزدهم و ماری آنتوانت نمی توانست متفاوت تر باشد. او درونگرا ، خجالتی و غیرمسئول ، عاشق لذتهای انفرادی مانند خواندن و کارهای فی بود. او پروانه اجتماعی پرزحمت ، خروجی و جسورانه بود ، عاشق قمار ، مهمانی و اسرافهای عجیب و غریب بود. هنگامی که شاه قبل از نیمه شب به رختخواب رفت ، هنوز شبهای مهمانی و مهیج کردن ماری آنتوانت آغاز نشده بود. وقتی او درست قبل از ظهر از خواب بیدار شد ، ساعتها در محل کار خود قرار داشت.

در آغاز سال 1780 ماری آنتوانت بیشتر و بیشتر وقت خود را در Petit Trianon ، قلعه خصوصی او در محوطه کاخ ورسای ، تقریباً همیشه بدون پادشاه گذراند. در این زمان اولین شایعات در مورد رابطه وی با دیپلمات سوئد Count Axel von Fersen به وجود آمد.


دختر ماری آنتوانت
در سال 1778 ماری آنتوانت دختر خود را به نام های ماری-ترسه-شارلوت به دنیا آورد. سال گذشته این کلمه به مادر ماری آنتوانت رسیده بود که دختر و لوئی شانزدهم هنوز ازدواجشان را مصرف نکرده اند. بنابراین امپراتور ماریا ترزا بلافاصله پسرش ، برادر بزرگتر ماری آنتوانت ، جوزف دوم را به فرانسه اعزام کرد تا به عنوان نوعی مشاور ازدواج عمل کند. هرچه مشاوره او باشد ، ظاهراً کار می کردند.

کارت FACT آنتی بیوتی ماری BIOGRAPHY را بارگیری کنید

کارت حقایق ماری آنتوانت
نام مستعار ماری آنتوانت
در طول دهه 1780 ، جزوه های بی شماری ماری آنتوانت را به جهل ، برون گزاری و متهم کرد ، برخی از آنها کارتون های صلح آمیز و برخی دیگر با عنوان "کسری خانم" روبرو بودند.

در آن زمان ، دولت فرانسه دست به دامن آشفتگی های مالی می شد و برداشت های ضعیف باعث افزایش قیمت غلات در سراسر کشور می شد ، و این باعث می شد سبک زندگی شگفت انگیز و مبهم ماری آنتوانته موضوع خشمگین محبوب شود. در سال 1785 ، رسوایی بدنام الماس گردنبند بدنام برای همیشه شهرت ملکه را لکه دار کرد. یک سارق به عنوان ماری آنتوانت گردنبند الماس 647 به دست آورد و آن را به لند قاچاق کرد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ماری ,آنتوانت ,فرانسه ,شانزدهم ,لوئیز ,پادشاه ,ماری آنتوانت ,لوئیز آگوست ,ماریا ترزا ,لوئیز شانزدهم ,انقلاب فرانسه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

راستین وبلاگ سایت خبری لک پرس جهان گستر Corey ویژگی های شخصیت سالم معرفی بهترین هتل ها و اقامتگاه ها خرید بهترین ترازوی رادین Nonoy پایگاه سلامت روان مشاوره خانواده