نامزد اسکار Saoirse Ronan بازیگر ایرلندی-آمریکایی است که به خاطر نقش هایش در فیلم هایی چون "کفاره" ، "استخوان های دوست داشتنی" ، "هانا" ، "بانوی پرنده" و "ن کوچک" مشهور است.
Saoirse Ronan کیست؟
Saoirse Ronan بازیگر ایرلندی-آمریکایی است که در 12 آوریل 1994 در شهر نیویورک متولد شد. او قبل از حضور در فیلم های هالیوود ، کار خود را در برنامه های تلویزیونی ایرلند "کلینیک و اثبات" آغاز کرد. رونان در فیلم های سال 2007 من نمی توانستم زن و کفاره باشم ، دومی نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. نقش های دیگری نیز دنبال شد ، از جمله رهبری در فیلم های The Lovely Bones و پیتر جکسون پیتر جکسون و قاتل عنوان هانا (2011). او دومین نامزدی اسکار را برای بازی در نقش اصلی خود در درام بروکلین 2015 دریافت کرد و به خاطر عملکردش در داستان های بعدی لیدی پرنده (2017) ، یک گلدن گلوب را بدست آورد.

اوایل زندگی و شغل
Saoirse Una Ronan در 12 آوریل 1994 در نیویورک در پدر و مادر ایرلندی ، پل رونان بازیگر و همسرش مونیکا به دنیا آمد. خانواده رونان در دوران کودکی به ایرلند بازگشتند. وی سرانجام قبل از بازگشت به آمریکا و شکستن هالیوود در سریال های کلینیک و اثبات ظاهر شد.

فیلم های
"من هرگز نمی توانم زن تو باشم" ، "کفاره"
رونان در نقش اصلی در فیلم I I Can Never You Your Woman با بازی میشل پفیفر در سال 2007 در صفحه نمایش بزرگ ظاهر شد. در همان سال ، رونان در درام برنده جایزه Atonement ظاهر شد ، فیلمی اقتباسی از رمان یان مک ایوان که با بازی ا نایتلی نیز بازی کرد. برای عملکرد وی به عنوان بریونی تالیس 13 ساله ، رونان جایزه اسکار و نامزدهای طلایی گلوب را به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن دریافت کرد.

"استخوان های زیبا" ، "هانا" ، "بیزانس"
این بازیگر جوان با استعداد و در ادامه با بازی در فیلم The Lovely Bones (2009) ، اقتباس صفحه بزرگ پیتر جکسون از رمان تحسین شده آلیس سوبولد. رونان نقش سوزی سالمون را بازی کرد ، دختری جوان که به طرز وحشیانه ای مورد و قتل واقع شده و سپس تماشای خانواده اش را از بهشت ​​مقابله می کند. رونان سپس نقش قاتل نوجوان تیتراژ فیلم اکشن 2011 هانا را بر عهده گرفت ، و سال بعد او در تلنگر خون آشام بیزانس بازی کرد.

'هتل بزرگ بوداپست' 'بروکلین'
رانان با اثبات توانایی خود برای سازگاری با طیفهای مختلفی از ژانرها ، به گروه بازیگران هتل The Grand Budapest (Grand 2014) از وس اندرسون پیوست. او سپس در بروکلین به عنوان یک مهاجر ایرلندی که در دهه 1950 با زندگی در نیویورک سازگار بود ، ستاره شد. این درام در جشنواره فیلم ساندنس سال 2015 هیت شد و در نتیجه نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب و اسکار برای بازیگر نقش اصلی آن شد. در سال 2016 ، او در احیای Arthur Miller The Crucible نخستین بازی برادوی خود را آغاز کرد.

"بانوی پرنده"
در اواخر سال 2017 ، رونان نقش اصلی خود را در نقش پر تحسین گرتای گرویگ ، گرگ پرنده به دست آورد ، داستان جدیدی در مورد رابطه یک دانش آموز دبیرستانی با مادر و دوستانش. او سال 2018 با ضرب و شتم رقابت سخت از امثال جودی دنچ و هلن میرن برای اولین برد گلدن گلوب در حرفه خود ، شروع کرد و بعداً خود را در بین نامزدهای اسکار بهترین بازیگر زن پیدا کرد.

"ماری ملکه اسکاتلندی" ، "ن کوچک"
پس از نقش های دراماتیک در فیلم های On Chesil Beach (2017) و The Seagull (2018) ، رانان به عنوان ستاره ای از مری ملکه اسکاتلندی ها (2018) در کنار مارگوت رابی دوباره به کانون توجه قرار گرفت. در ادامه برای بازیگر نقش برجسته جو مارس در اقتباس Gerwig از ن کوچک (2019) ، که برای آن او یک گره گلوب گلوب دیگر به دست آورد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : فیلم ,رونان ,بازیگر ,بازی ,گلوب ,اسکار ,گلدن گلوب ,بهترین بازیگر ,ن کوچک ,saoirse ronan ,پیتر جکسون ,اسکار بهترین بازیگر ,بازیگر ایرلندی آمریکایی ,ronan بازیگر ایرلندی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

افشاگری و دزدی های مجازی فروشگاه فورت پلاس گیاهان خوراکی ، گیاهان دارویی ، ادویه جات ، میوه ها سریال ایرانی ثبت شرکت سفر خاک iranvatan تولید و فروش روتختی اسپرت و عروس مرجع رسمی پروژه های تولید محتوا و ساخت بازی در ایران