خورخه ماریو برگوگلیو در مارس 2013 به عنوان پاپ فرانسیس به عنوان 266 پاپ کلیسای کاتولیک روم انتخاب شد. او اولین پاپ از قاره آمریکا است.
پاپ فرانسیس کیست؟
خورخه ماریو برگوگلیو در تاریخ 13 مارس 2013 هنگامی که به عنوان 266 امین پاپ کلیسای کاتولیک روم نامگذاری شد ، پاپ فرانسیس شد. برگوگلیو ، اولین پاپ از قاره آمریکا ، عنوان پاپ خود را پس از سنت فرانسیس آسسی ایتالیا گرفت. قبل از انتخاب وی به عنوان پاپ ، برگوگلیو از سال 1998 تا 2013 به عنوان اسقف اعظم بوئنوس آیرس (جانشین آنتونیو کوارراسینو) ، به عنوان کاردینال کلیسای کاتولیک رومی آرژانتین از سال 2001 تا 2013 ، و به عنوان رئیس جمهور کنفرانس اسقف های آرژانتین از سال 2005 فعالیت کرد. پاپ فرانسیس به نام مجله Time توسط مجله تایم در سال 2013 ، تصدی را آغاز کرد که با تواضع و حمایت آشکار مردم فقیر و حاشیه نشین جهان شناخته می شود و به طور جدی در زمینه های دیپلماسی ی و حمایت از محیط زیست مشارکت داشته است.

13
آلبوم عکس
13 تصویر
سنین جوانی و تحصیل
خورخه ماریو برگوگلیو در 17 ژوئن 1936 در بوینوس آیرس ، آرژانتین در مهاجران ایتالیایی متولد شد. به عنوان یک جوان ، برگوگلیو برای برداشتن بخشی از یکی از ریه های خود به دلیل عفونت جدی ، تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی قبل از شروع آموزش در مدرسه علمیه دیو سیسان ویلا دودوتو از دانشکده فنی فارغ التحصیل شد. در مارس 1958 ، او وارد تازه کار انجمن عیسی شد.

برگوگلیو در سال 1964 و 1965 در کالج مفهومی Immaculate Concept در سانتا فه ادبیات و روانشناسی را آموخت و همچنین همان موضوعات را در سال 1966 در Colegio del Salvatore در بوئنوس آیرس تدریس کرد. و پایان نامه دکترای خود را در الهیات در فرایبورگ آلمان در سال 1986 به پایان رساند.

ورود به کشیش
به عنوان کشیش در دسامبر سال 1969 ، به عنوان کشیش در دسامبر سال 1969 شروع به خدمت کرد و در سال 1973 بعنوان استانی جیسوت از آرژانتین خدمت کرد. او گفته است که در ابتدا ، مادرش علی رغم این که او یک کاتولیک فداکار بود ، از تصمیم خود برای ورود به کشیش پشتیبانی نکرد. با این وجود ، در زمان مقصر شدن او ، او خواستار پذیرش او شد و در پایان مراسم حکمش نعمتش را خواست. او بعداً به دانش آلما ، کولگیو سان خوزه بازگشت و در آنجا به عنوان استاد (1980-86) و همچنین استاد الهیات مشغول به کار شد.

در 20 مه 1992 ، برگگلیو به عنوان اسقف لقب آوکا و کمکی بوئنوس آیرس نامگذاری شد. وی یک هفته بعد در این پست منصوب شد. در فوریه 1998 ، وی اسقف اعظم بوئنوس آیرس ، جانشین آنتونیو کواروسینو شد. سه سال بعد ، در فوریه 2001 ، وی توسط پاپ جان پل دوم به عنوان کاردینال کشیش سنت رابرت بلارمینو نامگذاری شد. در سال 2005 ، او به عنوان رئیس کنفرانس اسقف های آرژانتین منصوب شد و تا سال 2011 در این سمت خدمت کرد.

پس از مرگ پاپ جان پل دوم در آوریل 2005 ، گفته می شود که برگوگلیو بیشترین آرا را در کنکور پاپ 2005 دریافت کرد. پاپ بندیکت شانزدهم (ژوزف راتینگر) به عنوان جانشین پاپ جان پل انتخاب شد.

تبدیل شدن به پاپ
در 13 مارس 2013 ، در سن 76 سالگی ، خورخه برگوگلیو به عنوان 266 امین پاپ کلیسای کاتولیک روم برگزیده شد - با تبدیل شدن به اولین شهروند آمریکا ، اولین کشیش غیر اروپایی و نخستین یسوعی که پاپ نامیده شد و تصویب کلیسا شد. نام پاپ فرانسیس (او این عنوان را پس از سنت فرانسیس آسسی ایتالیا گرفت). پاپ فرانسیس قبل از کنسرت پاپ در سال 2013 ، بیش از 12 سال به عنوان اسقف اعظم و کاردینال خدمت کرده بود.

لحن پاپی او ، که در سطح جهانی مورد تحسین واقع شده است ، مدتها قبل از بلند شدن وی به بالاترین مقام کلیسا تأسیس شد. با این حال ، هنگامی که وی به آن پست معرفی شد ، رسانه ها به سرعت داستان های فروتنانه او را انتخاب کردند. اخبار منتشر شده در مورد این واقعیت است که او به خانه شبانه روزی بازگشت که در آنجا اقامت کرده بود تا شخصاً صورتحساب خود را پرداخت کند ، به جای اینکه یک دستیار بفرستد ، و اینکه وی زندگی در یک آپارتمان ساده دو اتاقه را انتخاب می کند و نه اقامتگاه های لوکس پاپ در کاخ رسولی واتیکان. در انتخاب ساده تر زندگی ، پاپ فرانسیس سنتى را که بیش از یک قرن توسط پاپ ها تأیید شده بود ، شکست.

پاپ فرانسیس پس از انتخاب وی توسط برنده ، با سخنرانی در جمع ده ها هزار نفر در میدان سنت پیتر ، در شهر واتیکان در رم ، ایتالیا ، اظهار داشت: "همانطور که می دانید ، وظیفه کنکاش تعیین اسقف روم بود. به نظر می رسد که کاردینال های برادرم کسی را انتخاب کرده اند که از دور است. . من اینجا هستم. می خواهم از شما بخاطر آغوش شما سپاسگزارم. "

پس از اعلام نتایج کنگره پاپ سال 2013 ، رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما بیانیه ای درباره پاپ جدید صادر کرد: "به عنوان اولین پاپ از قاره آمریکا ، انتخاب وی همچنین به بیان قدرت و نشاط منطقه ای است که به طور فزاینده ای جهان ما را شکل می دهد. ، و در کنار میلیون ها آمریکایی اسپانیایی ، کسانی که در ایالات متحده هستند ، شادی این روز تاریخی را به اشتراک می گذاریم. "

طولی نکشید که پاپ فرانسیس شروع کرد به ارائه نظرات و تفسیرهای ظریف تر درباره موضوعات کلیدی اجتماعی که کلیسا در مورد آنها قرار دارد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : فرانسیس ,برگوگلیو ,اسقف ,آیرس ,آمریکا ,کشیش ,کلیسای کاتولیک ,بوئنوس آیرس ,ماریو برگوگلیو ,اسقف اعظم ,عنوان اسقف ,خورخه ماریو برگوگلیو
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Wendy مد و پوشاک نگین سازه Kristy سلامت خانواده youmovies بانک مقالات Paul تیم تخصصی طراحی Julio یونیتی کار