شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ ، همسر ملکه الیزابت دوم ، پدر شاهزاده چار و پدر بزرگ شاهزاده هری و پرنس ویلیام است.
شاهزاده فیلیپ کیست؟
شاهزاده فیلیپ در جزیره کورفو در یونان ، در 10 ژوئن 1921 به دنیا آمد. به عنوان اعضای پادشاهی یونان و دانمارک ، فیلیپ و خانواده اش هنگام جوانی از کشور مادری خود تبعید شدند ، با پسری که متعاقبا در فرانسه ، آلمان زندگی می کرد. و انگلیس فیلیپ قبل از صعود خود به تخت انگلیس در سال 1952 با الیزابت ویندزور (ملکه الیزابت دوم) ازدواج کرد. فرزندان آنها شامل شاهزاده چار ، وارث عرش ، آن ، اندرو و ادوارد است. فیلیپ بیش از شش دهه به عنوان کنسول سلطنتی انگلیس خدمت کرده است.

عکس: درخت خانواده سلطنتی انگلیس: 11 عضو برای موفقیت عرش
11
آلبوم عکس
11 تصویر
زندگی زود هنگام
در 22 سپتامبر سال 1922 ، عموی فیلیپ ، پادشاه کنستانتین اول یونان ، مجبور شد تاج و تخت سلطنت کند. دولت نظامی شاهزاده اندرو را دستگیر کرد ، و در ماه دسامبر ، یک دادگاه انقلابی او را به مدت حیات از یونان تبعید کرد. خانواده فیلیپ به فرانسه رفتند ، جایی که در حومه پاریس سن کلود ساکن شدند. مادر فیلیپ سرانجام در حالی که پدرش در جنوب فرانسه نقل مکان کرد ، با داشتن یک ارتباط محدود با بقیه خانواده ، به یک موسسه روانپزشکی متعهد شد.

فیلیپ قبل از اعزام به انگلستان برای تحصیل در مدرسه Cheam در مکاتب آمریکایی MacJannet حضور یافت. در دهه 1930 ، وی به مدرسه ای در آلمان نقل مکان کرد و سپس دوباره به مدرسه گوردونستون اسکاتلند نقل مکان کرد که پس از ظهور حزب نازی توسط سرپرست یهودی کورت هان تأسیس شد. بسیاری از اعضای خانواده فیلیپ در آلمان ماندند ، از جمله خواهران وی ، که در محافل اشرافی آلمان ازدواج کردند.

پس از فارغ التحصیلی در سال 1939 ، فیلیپ در کالج رویال نیروی دریایی ، جایی که او عالی بود ، شرکت کرد. در طول جنگ جهانی دوم ، وی در نیروی دریایی انگلیس مشغول خدمت بود در حالی که اعضای خانواده اولیاء قانونی در سمت مخالف محور درگیری بودند.

والدین ، ​​خواهران و برادران و درخت خانواده
شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ ، ارل مریونیت و بارون گرینویچ که با نام شاهزاده فیلیپ یونان و دانمارک نیز شناخته می شوند ، تنها پسر شاهزاده اندرو از یونان و دانمارک و پرنسس آلیس از باتنبرگ است. وی چهار خواهر بزرگتر داشت: سسیلی ، سوفی ، مارگاریتا و تئودورا.

فیلیپ گرچه انگلیس نیست اما روابط خانوادگی با انگلیس دارد. اندکی پس از تولد ، پدربزرگ مادری وی ، پرنس لوئیس از باتنبرگ در لندن درگذشت. لوئیس یک شهروند بریتانیایی بود که از عناوین آلمانی خود چشم پوشی کرده بود و نام خانوادگی Mountbatten را در جنگ جهانی اول پذیرفته بود. فیلیپ همچنین به عنوان نوادگان ملکه ویکتوریا با خانواده سلطنتی انگلیس ارتباط دارد.

ازدواج با ملکه الیزابت دوم
در سال 1939 ، پادشاه جورج ششم و ملکه الیزابت (ملکه مادر الیزابت) در کالج رویال دریایی بازدید کردند. فیلیپ دو دختر جوان خود را ، الیزابت و مارگارت ، که پسر عموی دور فیلیپ بودند از طریق ملکه ویکتوریا ، همراهی کردند. الیزابت 13 ساله در طول سفر با فیلیپ برخورد خرد کرد. الیزابت و فیلیپ شروع به تبادل نامه کردند که این امر تا چند سال آینده ادامه خواهد داشت.

در تابستان سال 1946 ، فیلیپ پس از ادعای نخستین پیشنهاد به الیزابت ، از پادشاه جورج خواست دست دختر خود را در ازدواج بگذارد. پادشاه موافقت کرد ، مشروط بر اینکه هرگونه درگیری رسمی تا 21 سالگی الیزابت به تأخیر بیفتد. برای آمادگی در این اعلام ، فیلیپ عناوین سلطنتی یونانی و دانمارکی خود را رها کرد ، نام خانوادگی Mountbatten را از خانواده مادرش گرفت ، زبان انگلیسی را به عنوان یک دین پذیرفت و سوژه انگلیس شد.

درگیری در فیلیپ و الیزابت در 10 ژوئیه سال 1947 به عموم مردم اعلام شد. آنها در 20 نوامبر 1947 در وستمینستر ابی ، در مراسمی که از طریق رادیو در سراسر جهان پخش شد ، ازدواج کردند. در صبح عروسی ، فیلیپ دوک ادینبورگ ، ارل مریونیت و بارون گرینویچ شد.

عروسی ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ
ملکه الیزابت دوم و پرنس فیلیپ در روز عروسی خود در 20 نوامبر 1947.

عکس: آرشیو Hulton / گتی ایماژ

او و الیزابت سرانجام چهار فرزند داشتند: چار ، آن ، اندرو و ادوارد. شاهزاده چار ، بزرگترین فرزند آنها وارث ظاهری تاج و تخت است.

پادشاه جورج در 6 فوریه 1952 درگذشت و الیزابت را به عنوان وارث خود ترک کرد. فیلیپ و الیزابت هنگام مرگ در کنیا ، خبر درگذشت وی را شنیدند. پیوستن الیزابت به تاج و تخت این سؤال را در مورد نام خانه سلطنتی به وجود آورد. الیزابت به توصیه نخست وزیر بریتانیا ، وینستون چرچیل ، اعلام کرد که سلطنت همچنان به عنوان خانه ویندزور شناخته می شود ، مونیکری که نخستین بار توسط پدربزرگش جورج پنجم پذیرفته شد.

ملکه الیزابت دوم: این زوج خوشحال با فرزندانشان ، پرنس چار و پرنسس آن. (عکس از کیستون / گتی ایماژ)
ملکه الیزابت دوم و پرنس فیلیپ به همراه فرزندانشان پرنس چار و پرنسس آن در سال 1951.

(عکس: کیستون / گتی ایماژ)

فعالیتهای رسمی و امور خانواده
فیلیپ بیش از شش دهه به عنوان کنسول ملکه باقی مانده است و وی را در وی همراهی کرده است


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : فیلیپ ,الیزابت ,ملکه ,شاهزاده ,انگلیس ,خانواده ,ملکه الیزابت ,شاهزاده فیلیپ ,سلطنتی انگلیس ,شاهزاده چار ,پادشاه جورج ,خانواده سلطنتی انگلیس
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دنا بلاگ فرافایل22 Maria Bernd ❤writer❤ هاستينگ مرکز توانبخشی معلولین ذهنی زیر 14 سال کیهان سمنان