سناتور ورمونت و نامزد ریاست جمهوری برنی سندرز طولانی ترین تمدار مستقل در کنگره در آمریکا است.
برنی ساندرز کیست؟
برنی سندرز ، تمدار که در سال 1941 متولد شد ، فعالیت ی خود را به عنوان شهردار برلینگتون ، ورمونت آغاز کرد و از سال 1981 تا 1989 چهار دوره به عنوان رهبر بزرگترین شهر ایالت مشغول به خدمت شد. او سپس با کسب صندلی در عرصه ی ملی رفت. مجلس نمایندگان ، خود را به عنوان معدود قانونگذار مستقل کشور متمایز می کند. سندرز در سال 2006 به مجلس نمایندگان مجلس سنا رسید و در سال 2012 انتخاب مجدد شد. وی برنامه خود را برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری دموکرات در سال 2015 اعلام کرد ، که در نهایت یک جنبش مترقی بزرگ پیش از موافقت قبل از تصدی نامزدی برای هیلاری کلینتون را برانگیخت. در اوایل سال 2019 ، سندرز برنامه هایی را برای حضور دوباره در انتخابات ریاست جمهوری نشان داد.

سنین جوانی و تحصیل
تمدار مستقل برنی سندرز در 8 سپتامبر سال 1941 در نیویورک به دنیا آمد. وی در بروکلین به عنوان جوانترین دو پسر مهاجران یهودی از لهستان بزرگ شد. پدرش بعنوان یک فروشنده رنگ کار می کرد. به عنوان بخشی از یک خانواده طبقه کارگر سختگیر ، سندرز اوایل نابرابری اقتصادی آمریکا را تشخیص داد. او به رومه گاردین گفت: "من بی عدالتی را دیدم. این الهام بخش اصلی در ت من بود." سندرز همچنین رهبر سوسیالیست آمریکایی یوجین و دابز را تأثیر مهمی می شمارد.

سندرز در دبیرستان جیمز مدیسون بروکلین شرکت کرد و سپس به کالج بروکلین رفت. پس از یک سال در آنجا ، او به دانشگاه شیکاگو منتقل شد. ساندرز در روزهای دانشگاه درگیر نهضت حقوق مدنی شد. به عنوان عضو کنگره برابری نژادی (CORE) ، سندرز در سال 1962 در نشستی در برابر تفکیک مسکن خارج از دانشگاه شرکت کرد. وی همچنین به عنوان مجری کمیته هماهنگی خشونت آمیز دانشجویی فعالیت کرد. در سال 1963 در مارس واشنگتن شرکت کرد.

"این برای من فقط عدالت اساسی سؤالی بود - این واقعیت که در آن مقطع در آمریکا قابل قبول نبود که شما تعداد زیادی آمریکایی آفریقایی-آمریکایی را دارید که نمی توانند رأی دهند ، کسانی که نمی توانند در یک رستوران بخورند ، بچه هایشان او به دبیرستان های جداگانه می رفت ، که نمی توانستند اقامتگاههای هتل را در مسکن جداگانه زندگی کنند. " "این آشکارا یک بی عدالتی بزرگ آمریکا و چیزی بود که باید با آن برخورد شود."

پس از اتمام کالج در سال 1964 با مدرک علوم ی ، سندرز قبل از اقامت در ورمونت در کیبوتز اسرائیل زندگی کرد. او از طریق Head Start تعدادی شغل از جمله فیلمساز ، نویسنده آزاد ، دستیار روانپزشکی و معلم برای بچه های کم درآمد را کار کرد ، در حالی که علاقه وی به ت رشد می کرد.

در طول جنگ ویتنام ، سندرز متقاضی وضعیت معترضین وجدان شد. اگرچه وضعیت وی سرانجام رد شد ، اما در آن زمان او خیلی پیر بود تا پیش نویس شود.

شهردار بورلینگتون و کنگره
در دهه 1970 ، سندرز قبل از اینکه این گروه را در سال 1979 ترک کند ، چندین مناقصه ناموفق برای مقامات دولتی به عنوان عضو حزب اتحادیه ضد جنگ آزادی ارائه داد. اولین سلیقه وی از پیروزی ی با کمترین حاشیه بود. در سال 1981 ، او تنها با 12 رای به عنوان شهردار برلینگتون ، ورمونت انتخاب شد. سندرز با پشتیبانی ائتلاف پیشرو ، یک سازمان مردمی توانست به این پیروزی دست یابد. وی سه بار دوباره انتخاب شد ، اثبات کرد که "سوسیالیست دموکراتیک" خود توصیف شده قدرت را در اختیار دارد.

سندرز که به خاطر لباس های شلوغ و لباس های مبهم خود شناخته شده بود ، نامزد بعید برای دفتر ملی کرد ، اما این زیرانداز ی پیروزی سال 1990 را برای یک کرسی در مجلس نمایندگان ایالات متحده کسب کرد. به عنوان یک مستقل ، سندرز خود را با یک معضل روبرو کرد. او برای پیشبرد مسائل و قوانین خود مجبور به یافتن متحدین ی بود. همانطور که سندرز برای The Progressive توضیح داد ، وی کار با جمهوریخواهان را "غیرقابل تصور" دانست ، اما علی رغم "مخالفت زیاد دموکرات های محافظه کار با حضور من در آن گروه" ، مخالفان دموکرات ها بود.

با بیان این موضوع ، سندرز هر وقت احساس می کرد که اشتباه می کند از هر دو طرف انتقاد کرده است. وی از مخالفان صریح جنگ عراق بود و نگران تأثیرات اجتماعی و مالی ناشی از درگیری بود. وی در خطاب به مجلس گفت: "ما به عنوان یک ملت دلسوز ، باید همه تلاش خود را بکنیم تا از درد و رنج وحشتناک ناشی از جنگ جلوگیری کنیم." سندرز همچنین درباره زمان اقدام نظامی "در زمانی که این کشور 6 تریلیون دلار بدهی ملی و کسری رو به رشد دارد ، زیر سؤال برد."

سناتور ساندرز
ساندرز در سال 2006 به دنبال تغییر سنای سنا بود و علیه ریچارد تارانت تاجر جمهوری خواهی جمهوری اسلامی رو به رو شد. او موفق شد با وجود مزیت چشمگیر حریف خود در بودجه ، پیروز شود: تارانت 7 میلیون دلار از ثروت شخصی خود را در این نبرد انتخابات هزینه کرد.

در سال 2010 ، سندرز با بیش از هشت ساعت طولانی ساختن اخبار علیه تمدید کاهش مالیات دوران جورج دبلیو بوش برای ثروتمندان ، این خبر را به دست آورد. وی احساس کرد که این قانون بین "رئیس جمهور و قانونگذاران جمهوریخواه" یک توافق مالیاتی بسیار بد "است ، وی بعداً در مقدمه سخنرانی نوشت: A His


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : سندرز ,ی ,مجلس ,جمهوری ,ورمونت ,مستقل ,مجلس نمایندگان ,ریاست جمهوری ,سندرز همچنین ,انتخابات ریاست ,عنوان شهردار ,انتخابات ریاست جمهوری ,عنوان شهردار برلینگتون
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گنجینه نوای قاسمی دبیرستان شاهد ولایت دانلود آهنگ از اوج آسمون شارايل گن لاغري زنانه و مردانه : شارايل آوا خودرو شورای دانش آموزی دبستان امام حسن مجتبی (ع) هیئت صادقیون