ساموئل ال جکسون ، یکی از سخت ترین بازیگران هالیوود ، در فیلم های بی شماری از جمله "Pulp Fiction" ، "Jurassic Park" و "جنگ های ستارگان" و حق رای دادن ابرقهرمانان مارول ظاهر شده است.
ساموئل ال جکسون کیست؟
ساموئل ال جکسون در سال 1972 از کالج مورهاوس فارغ التحصیل شد و فعالیت بازیگری خود را روی صحنه آغاز کرد. حرکت به نیویورک منجر به دوستی با اسپایک لی و برخی از اولین حرکات فیلم قبل از او شد که از یک چرخش ستاره ای با اجرای فرمان در Pulp Fiction لذت ببرد. جکسون با حضور در فیلم های با بودجه بزرگی مانند Star Wars: The Phantom Menace و دنباله های آن ، و اقساط بی شماری از جهان سینمایی مارول ، به حضور گسترده ای در پرده بزرگ تبدیل شد. در سال 2011 ، او با بیش از 7.2 میلیارد دلار ثروت به عنوان بازیگر پردرآمد تمام دوران شناخته شد.

اوایل زندگی
جکسون در 21 دسامبر سال 1948 در واشنگتن ، دی سی متولد شد و در چاتانوگا ، تنسی تحت هدایت دقیق مادر بزرگش بزرگ شد. مادر او ، الیزابت ، هنگام 10 سالگی به آنها پیوست ، جکسون که علاقه مندان به فیلم اوایل بود ، اغلب در تئاتر محلی فیلم هایی می دید و با پیام های پیچیده پیرامون حضور سیاه در صفحه نمایش مواجه می شد. نسخه هایی از باند فرشتگان برای مخاطبان سیاه پوست در Chattanooga ویرایش شد ، صحنه ای را حذف کرد که در آن سیدنی پویتیر یک زن سفید را سیلی می زند.

خاطرات اولیه جکسون هنگامی که وارد کالج سیاه تاریخی مورهاوس در آتلانتا شد با او ماند و به طور فزاینده ای درگیر جنبش قدرت سیاه شد. وی در سال 1969 ، در سال جوانی ، با بستن چندین عضو هیئت مدیره در یک ساختمان به مدت دو روز ، به عدم حضور سیاهان در هیئت امنا اعتراض کرد و به سرعت از دانشکده اخراج شد.

در همان سال ، جکسون تماشای عملکردی از سوی شرکت گروه موسیقی Negro و الهام بخش جدید از بازیگری بود. پس از دو سال به عنوان مددکار اجتماعی در لس آنجلس کار کرد ، جکسون برای ادامه تحصیل در بازیگری به مورهاوس بازگشت و در سال 1972 مدرک خود را دریافت کرد.

شغل اولیه
پس از کالج ، جکسون با همسر آینده اش ، لا تانیا ریچاردسون ، که در مدرسه خواهر مورهاوس ، کالج اسپلمن ملاقات کرد ، به شرکت تئاتر بلک پیوست. آنها به کشور سفر کردند و تکه هایی را با ترکیبی آتشین و طنز به ویژه مخاطبان سفید پوست اجرا کردند.

در سال 1976 ، جکسون با اشتیاق زیاد خود به تئاتر ی ، جابجایی به همراه ریچاردسون به هارلم ، نیویورک سیتی رفت تا حرفه بازیگری را در خارج از چنین حاشیه های کاملاً تعریف شده نژاد دنبال کند. وی شروع به بازیگری در محصولات خارج از برادوی کرد ، از جمله فیلم The Mighty Gents ، ریچارد وسلی ، اقتباسی از شجاعت مادر Bertolt Brecht و خانه Samm-Art Williams. او همچنین در تمرینات نمایش Cosby Show شغل جایگزین بیل بی را گرفت.

همکاری با اسپایک لی
در سال 1981 ، هنگام کار در نمایشنامه سربازی چار فولر ، یک جکسون دو رویارویی با زندگی داشت: او با مورگان فریمن بازیگر همکار آشنا شد که یک دوست عالی شد و جکسون را متقاعد کرد که می تواند یک بازیگر موفق و دانشجوی فیلم دانشگاهی در نیویورک باشد. اسپایک لی ، که ابراز شور و شوق خود را نسبت به اجراهای جکسون نشان داد و از او خواست که در فیلم هایی که قصد ساخت او را دارد ظاهر شود. جکسون موافقت کرد و حرف خود را حفظ کرد و در چندین فیلم اولیه لی از جمله School Daze ، Do Thing Thing و Mo Better Blues ظاهر شد.

این دوستی به درستی جکسون را پرداخت کرد ، زیرا این نقش وی به عنوان معتاد به مواد مخدر Gator در تب جنگی لی بود که سرانجام توجه منتقدین را جلب کرد و الهام بخش ستایش های خوبی بود. داوران جشنواره فیلم کن برای دریافت جایزه جکسون ، بهترین بازیگر نقش مکمل زن را ایجاد کردند. او همچنین یک جایزه منتقدین فیلم نیویورک دریافت کرد. جکسون با بازی کردن یک دیو مواد مخدر بر روی صفحه نمایش ، مجبور شد با دیو خارج از صفحه شخصی خود روبرو شود - اعتیاد به طور فزاینده مخرب به مواد مخدر و الکل. ماهیت کاتاریک عملکرد وی باعث شد جکسون از مواد مخدر خودداری کند و این یک موفقیت شخصی و حرفه ای محسوب می شود.

جکسون در ادامه فیلمبرداری قسمت های کوچکی را در فیلم هایی مانند آبمیوه و True Romance بازی کرد و او در بازی Thriller White Sands عامل FBI بازی کرد و دامنه چشمگیر و توانایی خود را برای اضافه کردن پیچ و تاب عجیب به هر شخصیت به نمایش گذاشت. او با ساختن اجراهای کوچک اما تأثیرگذار در Menace II Society و Patriot Games ، دو فلاپی هالیوود ، National Lampoon's Loaded Weapon I و Amos & Andrew را فتح کرد و همچنین از بخش حامی برجسته در پارک ژوراسیک لذت برد.

نقش برجسته در "Pulp Fiction"
در سال 1994 ، جکسون پس از برقراری شهرت به عنوان یکی از سخت ترین بازیگران هالیوود ، این شانس را پیدا کرد تا نقش محوری زندگی حرفه ای خود را در کولتین کلاسیک آنی کولتین تارانتینو ، Pulp Fiction بازی کند. جکسون با استفاده از فیلمنامه رویایی هر بازیگر ، ژول وینفیلد را بازی کرد ، یک قاتل با سخنرانی های فوران کننده به مدت پنج صفحه. او با اجرای بی نظیر خود مخاطبان را به حرکت درآورد و وحشت کرد و به مرکز اخلاقی گریزان فیلم پیچیده روانشناختی تبدیل شد. وی برای این نقش نامزد دریافت جایزه اسکار دریافت کرد.

فیلم ها: "زمان برای کشتن" ، جنگ ستارگان


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : جکسون ,فیلم ,بازی ,هایی ,دریافت ,بازیگری ,مواد مخدر ,pulp fiction ,فیلم هایی ,دریافت جایزه ,بازیگران هالیوود ,ترین بازیگران هالیوود
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تیـــکه دار طراحی دکوراسیون خورشید تنهایی ایلیا اسپرت .تعمیرانواع تردمیل محله ویورلی MR.Trader غزنوی سايت دانلود نرم افزار اسراء این لاک پشت فکر رسیدن است :) my lovely