خواهر کوچکتر ملکه الیزابت دوم ، پرنسس مارگارت توجه خود را برای زندگی شخصی معطوف به روابط جنجالی جلب کرد.
چه کسی شاهزاده خانم مارگارت بود؟
خواهر کوچکتر ملکه الیزابت دوم ، پرنسس مارگارت بخاطر یک خط مستقل شهرت یافت ، شهرت وی با داشتن یک رابطه بحث برانگیز با پیاده سلطنتی پیتر تاونزند تقویت شد. شاهزاده خانم در سال 1960 با عکاس آنتونی آرمسترانگ-جونز ازدواج کرد ، اما ازدواج آنها قبل از طلاق در سال 1978 با رسوایی مشخص شد که اولین بار در خانواده سلطنتی در 400 سال است. مارگارت به دنبال سکته مغزی در لندن در 9 فوریه 2002 درگذشت.

سال های اول
پرنسس مارگارت رز در 21 اوت سال 1930 در قلعه گلامیس اسکاتلند ، دختر دوم دوک و دوشس یورک به دنیا آمد. پس از ربودن ادوارد هشتم برای ازدواج با والیس سیمپسون ، والدین وی در سال 1937 با پادشاه جورج ششم و ملکه الیزابت قرار گرفتند.

در کودکی ، مارگارت از شنا لذت می برد و استعدادی برای پیانو به نمایش می گذاشت. او در کاخ باکینگهام تحصیل کرد اما پس از وقوع جنگ جهانی دوم به قلعه ویندزور نقل مکان کرد.

عاشقانه بحث برانگیز
پس از جنگ ، مارگارت بیشتر به چشم مردم می آمد. اوفت با خواهر بزرگترش ، الیزابت ، در تضاد بود ، زیبایی جوانی پر زرق و برق شهرت یافت به عنوان یک روحیه مستقل که از دیرباز از معاشرت لذت می برد.

مارگارت خیلی زود به نزدیکی گروه کاپیتان پیتر تاونزند ، یک قهرمان جنگ و معادات سلطنتی نزدیک شد و رابطه پنهانی آنها در تاجگذاری خواهرش ، ملکه الیزابت دوم در سال 1953 آشکار شد. با این حال ، تاونسند پیرمرد و جدایی اخیر و طلاق بود. گفته می شود که روابط توسط کلیسا و پارلمان ناامید شده است.

ملکه و نخست وزیر آنتونی ادن سرانجام به توافقی رسیدند که در آن مارگارت بتواند در ازای محرومیت از حق جانشینی خود با تاونسند ازدواج کند. سرانجام ، مارگارت تصمیم به پیروی از این ترتیب نگرفت و او در ماه اکتبر سال 1955 از جدایی خود از تاونزند خبر داد.

بیشتر بخوانید: فراز و نشیب های زندگی عشق شاهزاده خانم مارگارت

ازدواج و رسوایی
شاهزاده خانم مارگارت سرانجام با عکاس آنتونی آرمسترانگ-جونز رابطه برقرار کرد که پس از ازدواج در مه 1960 به عنوان اولین ارل اسنودون منصوب شد. پسر آنها ، دیوید آلبرت چار ، در نوامبر 1961 به دنیا آمد و دختر ، لیدی سارا فرانسیس الیزابت ، دنبال کرد. در ماه مه 1964

در اواخر دهه 1960 ، اتحادیه مشهور مارگارت و لرد اسنودون شایعه شده بود که در این صخره ها قرار دارند. اگرچه آنها متاهل باقی ماندند ، مارگارت با یک باغبان جوان چشم انداز به نام ردی لوللین رابطه برقرار کرد که وقتی این دو در تعطیلات در اوایل سال 1976 با هم عکاسی شدند ، با هم آشنا شدند.

مطبوعات ، که قبلاً در مورد کمرنگ شدن حضورهای عمومی شاهزاده خانم ناراحت بودند ، در این ماجرا تظاهرات کردند. مارگارت و لرد اسنودون اندکی پس از رسوائی به عناوین ، از هم جدا شدند و در ماه مه 1978 طلاق خود را به اتمام رساندند ، اولین بار توسط یک زوج سلطنتی انگلیس در 400 سال.

خیرات و افتخارات
اگرچه او بیشتر بخاطر شیوه زندگی عجیب و غریب خود جلب توجه کرد ، ولی شاهزاده خانم مارگارت با بیش از 80 موسسه خیریه و سازمان درگیر شد. در میان آنها ، وی به عنوان رئیس انجمن ملی پیشگیری از ظلم به کودکان و رئیس جمهور باله رویال فعالیت کرد.

علاوه بر این ، مارگارت به عنوان فرمانده ارشد چندین یگان نظامی از جمله پانزدهم / نوزدهم سلطان هوسار پادشاه منصوب شد. وی در سال 1953 به دستور دامه گراند صلیب و سلطنت ویکتوریا سلطنتی و حکم سنت جان بیت المقدس منصوب شد و در سال 1990 به وی سلطنتی ویکتوریا زنجیره ای اعطا شد.

مشکلات سلامتی و مرگ
شاهزاده مارگارت مانند پدر و سالهای زیادی از سیگاری های سنگین ، در اوایل سال 1985 تحت عمل جراحی قرار گرفت تا قسمتی از ریه چپ خود را از بین ببرد. در سال 1993 ، او دچار سینه پهلو شد.

مارگارت که دیگر مورد بحث رسانه ها قرار نگرفته بود ، به دلیل تمرکز بر روی پرنسس دایانا و نسل جوانتر از سلطنت ها ، وارد زندگی خصوصی شد. وی در سالهای بعد با افزایش مشکلات سلامتی ، تحمل یک سری سکته مغزی و تصادف همراه با آب زیر و بم دست و پنجه نرم کرد. پس از سکته مغزی سوم ، شاهزاده خانم در 9 فوریه 2002 در لندن درگذشت.

بیش از یک دهه بعد ، شاهزاده خانم مارگارت به طور برجسته ای در فیلم "تاج" ظاهر شد ، نمایشی محبوب درباره سلطنت انگلیس در زمان سلطنت ملکه الیزابت دوم. علاوه بر این ، سریال مستند 2018 الیزابت: ملکه ما بخشی را شامل می شود که خواهر بزرگ تأیید وی در مورد رابطه مارگارت با ردی لوللین را فاش کرد ، زیرا "او واقعاً او را خوشحال کرد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مارگارت ,الیزابت ,خانم ,شاهزاده ,ملکه ,سلطنتی ,شاهزاده خانم ,خانم مارگارت ,ملکه الیزابت ,پرنسس مارگارت ,سکته مغزی ,عکاس آنتونی آرمسترانگ
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jennifer خدمات کامپيوتر در قزوين elkatelkat Tara Bours_MP موقت نوشت سایت بوقلمون بیوتی Mahdi Barzegar | مهدی برزگر Laura فروشگاه توت فایل