سنت نیکلاس اسقف مسیحی بود که فقیر و بیمار را تأمین می کرد و اساس شخصیت محبوب بابانوئل است.
چه کسی سنت نیکلاس بود؟
سنت نیکلاس اسقف مسیحی بود که به نیازمندان کمک می کرد. پس از مرگ وی ، افسانه هدیه دادن او رشد کرد. سنت نیکلاس تبدیل به شخصیت افسانه ای به نام بابا نوئل شد که هدایای کریسمس را به کودکان در سراسر جهان می بخشد.

اوایل زندگی
سنت نیکلاس در حدود سال 280 در پاتارا ، لیکیا ، منطقه ای که بخشی از ترکیه امروزی است متولد شد. او پدر و مادر خود را در جوانی از دست داد و طبق گزارش ها از ارث خود برای کمک به فقیر و بیمار استفاده می کرد. او بعنوان یک مسیحی فداکار ، بعداً به عنوان اسقف میرا ، شهری که اکنون به آن Demre خوانده می شود ، خدمت کرد.

شهرت
افسانه های زیادی در مورد سنت نیکلاس از میرا وجود دارد. یک داستان می گوید که چگونه او به سه خواهر فقیر کمک کرد. پدر آنها پول کافی برای پرداخت مهریه های خود نداشتند و به فکر فروش آنها به بندگی بودند. سه بار ، سنت نیکلاس شبانه مخفیانه به خانه آنها رفت و یک کیسه پول را درون آن گذاشت. این مرد از پول استفاده کرد تا یکی از دخترانش بتواند ازدواج کند. در سفر سوم ، آن مرد سنت نیکلاس را دید و از او برای مهربانی تشکر کرد. وی همچنین گزارش داد که سه مرد را که به طور دروغین زندانی شده اند به اعدام محکوم کردند.

مرگ و میراث
بسیاری از منابع معتقدند که سنت نیکلاس در تاریخ 6 دسامبر 343 درگذشت. با گذشت سالها ، داستان معجزات وی و کار برای فقیران در سایر نقاط جهان رواج داشت. وی به عنوان محافظ کودکان و ملوانان شناخته شد و با هدایا هدایت شد. وی تا زمان اصلاحات در 1500s یک مقدسین محبوب در اروپا بود ، یک جنبش مذهبی که منجر به ایجاد پروتستانتیسم شد ، که از عمل به احترام مقدسین فاصله گرفت. اما سنت نیکلاس ، شخصیت مهمی در هلند باقی مانده است.

هلندی ها به جشن روز عید مقدس نیکلاس ، 6 دسامبر ادامه دادند. این یک عرف معمول بود که کودکان شب قبل کفش های خود را بیرون بیاورند. صبح ، آنها هدایایی را که سنت نیکلاس در آنجا برای آنها گذاشته بود ، کشف می کردند. مهاجران هلندی افسانه سنت نیکلاس را که به آنها با نام سنتت نیکولاس یا با نام مستعار وی Sinterklaas معروف بود ، در دهه 1700 به آمریکا آورد.

سنت نیکلاس در آمریکا دگرگونی های بسیاری را پشت سر گذاشت: سینترکلایاس بابا نوئل شد و به جای دادن هدایا در 6 دسامبر ، او بخشی از تعطیلات کریسمس شد. در شعر سال 1820 "یک حساب بازدید از سنت نیکلاس" ساخته کلمنت کلارک مور ، او به عنوان مردی شاداب و سنگین توصیف می شود که از دودکش پایین می رود تا برای بچه های شایسته خود هدایایی را ترک کند و سورتمه ای را که توسط گوزن شمالی پرواز می کند ، هدایت می کند. توماس نست کارتونیست با نقاشی سانتا در سال 1881 به عنوان لباس کت و شلوار قرمز با لباس خز سفید به افسانه سنت نیکلاس اضافه کرد. هنگامی که یک اسقف خیرخواه و مهربان بود ، سنت نیکلاس بابا نوئل که امروزه می شناسیم تبدیل شده بود.

در سال 2017 ، تیمی از رادیو کربن دانشگاه آکسفورد قطعه ای از استخوان لگن را آزمایش کردند که گفته می شود اهل سنت نیکلاس است. این آزمایش تأیید کرد که قطعه استخوان متعلق به یک کشیش آمریکایی متعلق به دوران قدیس است.

باستان شناسان سپس امیدوار بودند که استخوان را با دیگران که ظاهرا متعلق به سنت نیکلاس هستند ، از جمله کسانی که از قرن یازدهم در یک سردخانه در باری ایتالیا مستقر شده اند ، منطبق کند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تیمور محمودی جاوید Carla برج خنک کننده Katie شهرک دانلود Erica مطالب عشقولانه آفرینش فیلم کلنگ آباد Tina