چار دیکنز یک نویسنده انگلیسی بود که کلاسیک های محبوب مانند "هارد تایمز" ، "کارول کریسمس" ، "دیوید کوپرفیلد" و "انتظارات بزرگ" را به تصویر می کشد.
چار دیکنز چه کسی بود؟
چار دیکنز یک رمان نویس ، رومه نگار ، ویراستار ، تصویرگر و مفسران اجتماعی بریتانیایی بود که رمان های کلاسیکی محبوب مانند الیور توست ، یک کارول کریسمس ، نیکلاس نیکلبی ، دیوید کوپرفیلد ، یک داستان دو شهر و انتظارات بزرگ را نوشت.

دیکنز به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین نویسندگان قرن نوزدهم به یادگار می رود. در میان دستاوردهای وی ، وی به دلیل تهیه یک پرتره واضح از زیرپوشانی دوره ویکتوریا ، و در ایجاد تحولات اجتماعی ، مورد ستایش قرار گرفته است.

سنین جوانی و تحصیل
دیکنز چار جان هافام دیکنز در 7 فوریه 1812 در پورتسموث در سواحل جنوبی انگلیس به دنیا آمد.

نویسنده مشهور انگلیسی دومین هشت کودک بود. پدر وی ، جان دیکنز ، یک مأمور دریایی بود که آرزو می کرد آن را ثروتمند کند. مادر چار ، الیزابت بارو ، آرزو داشت معلم و مدیر مدرسه شود.

با وجود تلاش های والدینش ، خانواده فقیر بودند. با این وجود ، آنها در روزهای اولیه خوشحال بودند. در سال 1816 ، آنها به چتام ، کنت نقل مکان کردند ، جایی که دیکنز جوان و خواهران و برادرانش آزاد بودند تا در حومه شهر بپیوندند و قلعه قدیمی در روچستر را کاوش کنند.

در سال 1822 ، خانواده دیکنز به کامدن تاون ، محله فقیرنشین لندن نقل مکان کردند. در آن زمان وضعیت مالی خانواده رو به وخامت گذاشته بود ، زیرا جان دیکنز عادت خطرناکی برای زندگی در خارج از معنای خانواده داشت. سرانجام ، جان در سال 1824 ، هنگامی که چار تازه 12 ساله بود ، به دلیل بدهی به زندان فرستاده شد.

پس از حبس پدر ، دیکنز مجبور شد مدرسه را ترک کند تا در یک کارخانه چکمه سیاه در کنار رودخانه تیمز مشغول به کار شود. دیکنز در کارخانه غرق شده فرار ، شش شیلینگ در هفته به دست آورد تا برچسب گلدان های "سیاه" ، ماده ای که برای تمیز کردن شومینه استفاده می شود. این بهترین کاری بود که او می توانست برای کمک به خانواده خود انجام دهد.

با نگاهی به تجربه ، دیکنز آن را همان لحظه خداحافظی با معصومیت جوانی خود دانست و اظهار داشت که تعجب کرده است که "چگونه [او] در چنین سنین جوانی می تواند به راحتی رها شود."

او با بزرگترهایی که قرار بود از او مراقبت کنند احساس رها و خیانت کرد. این احساسات بعداً در نوشتن او به موضوعی مکرر مبدل می شوند.

خیلی راحت به او کمک کرد ، دیکنز اجازه بازگشت به مدرسه را داد وقتی پدرش ارث خانوادگی دریافت کرد و از آن برای پرداخت بدهی های خود استفاده کرد.

اما وقتی دیکنز 15 ساله بود ، بار دیگر تحصیلات وی از زیر او بیرون کشیده شد. در سال 1827 ، او مجبور شد مدرسه را ترک کند و به عنوان یک پسر دفتری کار کند تا در درآمد خانواده وی سهیم باشد. همانطور که معلوم شد ، این شغل به نقطه شروع کار حرفه ای نویسندگی وی تبدیل شد.


رومه نگار ، سردبیر و تصویرگر
طی یک سال از استخدام ، دیکنز گزارش های مستقل را در دادگاه های لندن شروع کرد. تنها چند سال بعد ، وی گزارش دو رومه مهم لندن را منتشر کرد.

در سال 1833 ، وی شروع به ارسال طرح هایی به مجلات و رومه های مختلف با نام مستعار "بوز" کرد. در سال 1836 ، کلیپ های وی در اولین کتاب خود با عنوان "طرح های بوز" منتشر شد.

در همان سال ، دیکنز انتشار مقالات پس از مرگ باشگاه پیکویک را آغاز کرد. سریال او که در ابتدا به عنوان زیرنویس هایی برای تصاویر با مضمون ورزشی طنز رابرت سیمور ساخته شده بود ، به صورت قسط های سریال ماهانه ساخته شده است.

مقالات پس از مرگ باشگاه Pickwick به شدت مورد توجه خوانندگان قرار گرفت. در حقیقت ، زیرنویس های دیکنز حتی از تصویرهایی که برای همراهی آنها استفاده می شد محبوب تر بودند.

او بعداً مجلات از جمله لوازم خانگی کلمات و کل سال را ویرایش کرد ، دومی که تأسیس کرد.


فرزندان
دیکنز پس از چاپ نخستین کتابش با عنوان "اسکچ های بو" ، با کاترین هوگارت ازدواج کرد. این زوج یک فرزند 10 فرزند داشتند.

در دهه 1850 ، دیکنز دو ضرر ویرانگر متحمل شد: کشته شدن دختر و پدرش. وی همچنین از همسر خود در سال 1858 جدا شد. دیکنز کاترین را علناً تهمت زد و با یک بازیگر جوان به نام الن "نلی" ترنان رابطه صمیمی برقرار کرد.

منابع در مورد اینکه آیا این دو قبل از یا بعد از جدایی شویی دیکنز ، یکدیگر را دیدند ، متفاوت است. همچنین اعتقاد بر این است که وی برای پاک کردن هرگونه مستنداتی که به حضور ترنان در زندگی خود اشاره داشته ، به مسافت های زیادی رفت.

کارتهای DICKENS DICKENS کارتهای BIOGRAPHY را بارگیری کنید

کارت واقعیت چار دیکنز
کتاب های چار دیکنز
در طول حرفه خود ، دیکنز در مجموع 15 رمان منتشر کرد. مشهورترین آثار او عبارتند از:

"الیور پیچ" (1838-1837)
الیور تویست ، اولین رمان دیکنز ، زندگی یتیمی را که در خیابان ها زندگی می کند ، دنبال می کند. این کتاب از نحوه احساس دیکنز به عنوان یک کودک فقیر وادار به تحریک عقل و کسب درآمد خود الهام گرفته شده است.

به عنوان ناشر مجله ای بنام Miscellany بنتلی ، دیکنز از اوایل فوریه 1837 تا آوریل 1838 با چاپ کامل کتاب در نوامبر 1838 انتشار الیور توست را به صورت اقساطی آغاز کرد.

دیکنز به نمایش گذاشتن الیور توست در مجلاتی که بعداً ویرایش کرد ، از جمله کلمات خانگی و دور سال.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

alireza13 Jessie OVERDOSE 13 hi-moshaver معماری www nbpars.ir 09128380245 آرایشگری دارالترجمه پارت آتلیه بن سای مکتب تعلیم الفرقان قاسمی بلوچی عبدالله راسا پرواز آدراپانا