سلین دیون خواننده فرانسوی-کانادایی در دهه 1990 با ضربات شماره یک مانند "قدرت عشق" و "از آنجا که تو مرا دوست داشتی" بر نمودارهای پاپ حاکم بود.
سلین دیون کیست؟
ستین سلین دیون ، در جوانی ، در 18 سالگی نه آلبوم فرانسوی را ضبط کرده بود و جوایز بی شماری را نیز کسب کرده بود. او اولین آلبوم انگلیسی خود ، یونیسون ، را در سال 1990 ضبط کرد. موفقیت واقعی دیون در استارم موسیقی پاپ در سال 1992 آمد او موضوع را به عنوان انیمیشن هیت دیزنی Beauty and the Beast ضبط کرد. وی در ادامه ضبط های مختلفی را انجام داد ، از جمله چهار شماره یکی: "قدرت عشق" ، "زیرا مرا دوست داشتی" ، "قلب من ادامه خواهد یافت" و "من فرشته تو هستم".

اوایل زندگی
سلین ماری کلودت دیون در 30 مارس 1968 در شارلمانی ، کبک کانادا به دنیا آمد. وی جوانترین 14 کودک Adhemar و Trese Dion در خانواده ای نزدیک به موسیقی بزرگ شد. پدر و مادر او گروه آواز خواندن ، خانواده دیون را تشکیل دادند و وقتی دیون هنوز نوزادی بود ، کانادا را گشتند. آنها بعداً نوار پیانو را افتتاح کردند که در آن 5 ساله دیون برای لذت مشتریان اجرا می کرد.

دیون در سن 12 سالگی نوار نمایش دم آهنگی را که با مادرش سروده بود ضبط کرد. آنها نوار را به مدیر و تهیه کننده رنه آنجلیل فرستادند ، که کار خواننده محبوب فرانسوی جینت رنو را بر عهده داشت. پس از شنیدن نوار و دعوت از دیون برای انجام حضوری برای او ، آنجل بلافاصله او را امضا کرد به این شرط که او کنترل کاملی در حرفه خود داشته باشد. او برای تأمین مالی اولین آلبوم خود ، La Voix du bon Dieu (صدای خدا) ، خانه خود را رهن کرد.

تا 18 سالگی ، دیون 9 آلبوم فرانسوی ضبط کرده بود و جوایز بی شماری از فلیکس و جونو را دریافت کرد ، معادل کانادایی یک جایزه گرمی. در سال 1988 ، او در مسابقه آواز یوروویژن در دوبلین ، ایرلند برنده شد و اجرای آن به طور زنده در کشورهایی در سراسر اروپا ، خاورمیانه ، استرالیا و ژاپن پخش شد. پس از این طعم تحسین بین المللی ، او شروع به نگاه به ستاره جنوبی و آمریکایی کرد.

دیون اولین آلبوم انگلیسی خود ، یونیسون را در سال 1990 ضبط کرد. مانند بسیاری از آلبوم های انگلیسی زبان ، این همکاری با دیوید فاستر آهنگساز-تنظیم کننده-نوازنده بود. یونسون با هدایت 5 آهنگ برتر برتر "قلب من در حال ضرب و شتم اکنون است" بیش از یک میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رساند.

موفقیت واقعی دیون در ستارگان موسیقی پاپ در سال 1992 رخ داد ، هنگامی که او مضمون انیمیشن هیت دیزنی Beauty and the Beast را ثبت کرد ، یک دوئیتی با Peabo Bryson. ترانه "زیبایی و جانور" آن را به شماره 9 در بیلبورد هات 100 ساخته و برنده جایزه گرمی و آکادمی شد. این در دومین آلبوم انگلیسی وی با نام سلین دیون به نمایش درآمد که اولین رکورد طلای او در ایالات متحده شد و بیش از 12 میلیون نسخه در سطح بین المللی به فروش رساند. موفقیت غیرقابل انکار در تلاش خودنویس او ، که شامل موسیقی "اگر از من خواسته بودی" نیز هست که آن را به شماره 4 در بیلبورد هات 100 و شماره یک در نمودار معاصر بزرگسالان تبدیل کرد ، به دیون اجازه داد او را راه اندازی کند. اولین تور سرخپوشان در ایالات متحده.

ساخت آن در آمریکا
دیون به سرعت توانست شهرت تازه خود را به دست آورد و پرفروش ترین فیلم The Color of My Love را در سال 1993 به دست آورد. این آلبوم تصنیف های قدرت عاشقانه ای را که دیون به آن معروف شده بود ، از جمله "When I Love In Love" ، که در موسیقی متن نمایش داده شد ، به نمایش گذاشت. برای فیلم hit بی خوابی در سیاتل ، و "قدرت عشق" ، اولین تک آهنگ او که در بیلبورد هات 100 به شماره یک رسید.

در سال 1994 ، دیون زندگی شخصی و حرفه ای خود را هنگامی که با آنجیل ، 26 سال بزرگتر خود ازدواج کرد ، ادغام کرد. آنجل و همسر دومش در دهه 1980 طلاق گرفته بودند و تقریباً در همین زمان ، او و دیون رابطه عاشقانه ای را آغاز کرده بودند. این زوج در سال 1991 مشغول به کار شدند و گره ای را در مراسمی مفصل که در سراسر کانادا برگزار می شد ، گره خورده و در گرهنه نوتردام مونترال گره زدند.

ستاره بین المللی دیون با عملکرد او در "قدرت رویا" در بازی های المپیک 1996 در آتلانتا ، جورجیا تقویت شد. در همان سال ، آلبوم او Falling Into You ، از جمله شماره شماره 1 "زیرا تو مرا دوست داشتی" (از موسیقی متن فیلم گرفته تا فیلم احساساتی 1996 رابرت ردفورد ، فیلم "Up Close and Personal") ، برنده جوایز گرمی برای آلبوم سال و بهترین پاپ شد. آلبوم سال بعد ، با انتشار فیلم سینمایی تایتانیک (1997) ، با بازی در فیلم های لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت ، جلوه بزرگتری را برای دیون رقم زد ، که برای آن دیون آواز تم را با عنوان "قلب من ادامه خواهد داد". این فیلم در رکورد نامزدهای اسکار رکورد کرده بود (توانست 11 جایزه کسب کند ، از جمله این جایزه بهترین آهنگ) ، و تصنیف دیون در ایستگاه های رادیویی سراسر جهان همه گیر شد.

در این آلبوم موسیقی متن فیلم Titanic و آلبوم موسیقی متن Dion's Let's Let About Love (1997) ، به ضرب گلوله "قلب من خواهد رفت" که در جایگاه شماره یک بیلبورد هات 100 قرار گرفت و سومین شماره یک خواننده را از آن خود کرد. 50 میلیون رکورد در سراسر جهان ترکیب شده است. Let's Talk About Love همچنین همکاری هایی با امثال Barbra Streisand ، Luciano Pavarotti ، Bee Gees و Bryan Adams داشت.

دیوای کانادایی
دیون در آوریل سفارش ملی کبک ، بالاترین افتخار استان خود را دریافت کرد


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : دیون ,آلبوم ,شماره ,فیلم ,موسیقی ,اولین ,سلین دیون ,آلبوم انگلیسی ,اولین آلبوم ,دوست داشتی ,سراسر جهان ,فروش رساند موفقیت ,اولین آلبوم انگلیسی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تو نیکی می کن و در دجله انداز سايت تخصصي فارسي ست دفتر خدماتی منشور در شاهین شهر علم و فناوري اشپزی فرش ماشینی هفصد شانه - فرش روز Joshua Amanda Stacy Dailytext