بازیگر برنده جایزه اسکار لئوناردو دی کاپریو در فیلم هایی چون "تایتانیک" ، "The Aviator" ، "گرگ وال استریت" و "The Revenant" بازی کرده است.
لئوناردو دی کاپریو کیست؟
لئوناردو دی کاپریو بازیگری است که به دلیل نقشهای خسته کننده و نامتعارف شناخته شده است. او قبل از ورود به فیلم در تلویزیون شروع به کار کرد و نامزد اسکار را برای نقش خود در فیلم "چه چیزی می خورد گیلبرت گریپ" (1993) به دست آورد. در سال 1997 ، دی کاپریو درام حماسی جیمز کامرون "تایتانیک" را بازی کرد که او را به یک ستاره تبدیل کرد. این بازیگر همچنین با کارگردانی نمادین مارتین اسکورسیزی برای چندین پروژه از جمله The Aviator (2004) و The Departed (2006) زوج شده است. فیلم های جدید او شامل Inception (2010) ، Django Unchained (2012) ، گرگ وال استریت (2013) و The Revenant (2015) است که برای اولین بار اسکار خود را بدست آورد.

اوایل زندگی
لئوناردو ویلهلم دی کاپریو ، متولد 11 نوامبر 1974 در لس آنجلس ، کالیفرنیا ، تنها فرزند ایرلین و جورج دی کاپریو است. پدر و مادرش وقتی او هنوز کودک بود ، طلاق گرفتند. دی کاپریو بیشتر توسط مادرش ، دبیر قانونی متولد آلمان انجام شد. علی رغم طلاق زودهنگام والدینش ، دی کاپریو در کنار پدرش ، یک هنرمند و توزیع کننده کتاب طنز نزدیک بود. دی کاپریو با تشویق والدینش ، جنبه خلاقانه خود را کشف کرد و علاقه اولیه ای برای بازیگری داشت. دی کاپریو به Backstage گفت: "من عاشق تقلید از مردم بودم . من عاشق شوخی کردن با والدینم و ایجاد شخصیت های مختلف بودم. من دوست داشتم اسکیت های خانگی کوچک خودم را انجام دهم." اما او تا رسیدن به سنین نوجوانی موفق به موفقیت زیادی در هالیوود نشد.

'درد رو به رشد'
برای سالها ، دی کاپریو با مشکل روبرو کردن یک مأمور بود. یک نماینده حتی به دی کاپریو توصیه کرد نام خود را به لنی ویلیامز تغییر دهد تا جذابیت خود را بهبود بخشد. با این حال ، در اوایل دهه 1990 ، بازیگر در حال رشد شروع به کار منظم تلویزیون کرد. اعتبار اولیه وی شامل حضور مهمان در برنامه هایی چون New Lassie و Roseanne بود. او همچنین در کمدی دراماتیک Parenthood نقش ایفا کرد. در حالی که این نمایش اثری کوتاه مدت بود ، طبق گزارش ها ، دی کاپریو در حالی که سریال بازی می کرد ، با بازیگر همکار Tobey Maguire ملاقات کرد و این دو نفر از آن زمان دوست خوبی بودند. در سال 1991 ، دی کاپریو هنگامی که به عنوان نیمه عادی در کمدی خانوادگی Growing Pains ، با کرک کامرون و آلن تیکی بازیگر شد ، یک جهشی به جلو برد. او در همان سال اولین فیلم خود را در فریاد کوچک ترسناک Critters 3 گذاشت اما دو سال بعد این شانس را داشت که استعدادهای خود را به عنوان یک بازیگر جدی نشان دهد.

فیلم ها
'زندگی این پسر'
دی کاپریو با اثبات اینکه او بیش از یک نوجوان خوش اخلاق بود ، در زندگی این پسر در مقابل روبرت دنیرو بازی کرد. این فیلم به روابط دشوار پسر جوان و ناپدری او در این اقتباس از خاطرات توبیاس وولف پرداخت. دی کاپریو منتقدان را تحت تأثیر قرار داد و خودش را در مقابل بازیگری با سنگین وزن دنیرو قرار داد.

"چه چیزی می خورید گیلبرت انگور؟"
دی کاپریو دوباره با عملکرد خود در برنامه "چه چیزی می خورد گیلبرت گریپ" را دوباره به عقب برگرداند؟ (1993) ، با بازیگر نقش جانی دپ. به تصویر کشیدن وی از کودکی که دارای معلولیت ذهنی است ، نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. تمجیدهایی که از این فیلم دریافت کرد ، شهرت دی کاپریو را به عنوان استعدادی برای تماشای آن تقویت کرد.

"خاطرات بسکتبال" و "رومئو + ژولیت"
دی کاپریو ادامه داد: پروژه های جالب و متنوعی را به دنبال فیلمبرداری دانست: او در سال 2005 درام بعدی The The Diaries ، در سال 1995 بازی کرد و در همان سال با راسل کرو ، شارون استون و ژن هکمن در وسترنال سریع و مرده همکاری کرد. در رومئو + جولیت (1996) ، بازخوانی مدرن از باز لهرمان از داستان عشق غم انگیز ویلیام شکسپیر ، دی کاپریو نقش رومئو را به ژولیت با کلر دانز بازی کرد.

"تایتانیک"
این یک داستان عاشقانه غم انگیز دیگر بود که باعث شد حرفه ای دی کاپریو در سال 1997 به سطح جدیدی برسد. در این فیلم ، او نقش جک را بازی می کند ، یک هنرمند فقیر که برای غنی و زیبای رز (وینسلت) روی تخته می افتد. این زن و شوهر نه تنها با نامزد رز (بیلی زین) بلکه خود کشتی نیز پس از برخورد به یخ کوه با خطر روبرو می شوند. با بودجه تولیدی که بالغ بر 200 میلیون دلار بود ، گرانترین فیلمی است که در آن زمان ساخته شده است.

تایتانیک هم به عنوان یک ضربه حساس و تجاری تبدیل شد. در این دوره 14 نامزد جایزه اسکار شد و 11 جایزه کسب کرد و افتخارات متمایز به عنوان بهترین تصویر و بهترین کارگردان را به دست آورد. این اولین فیلمی بود که به فروش میلیارد دلار به فروش بین المللی رسید.

موفقیت این فیلم همچنین نشان داد که دی کاپریو می تواند نقش های مرد اصلی هالیوود را بر عهده بگیرد. او به سرعت با محبوبیت روزافزونی پیروان خود ، به شهرت جهانی رسید و جذابیت و جوانی او به چشم می خورد و او را در لیست "50 زیباترین مردم" در 1997 و 1998 در فهرست مجله People قرار داد.

Scorsese Muse: 'Aviator' to 'The Departed'
بعد از تایتانیک ، دی کاپریو کمی رکود شغلی داشت ، زیرا مرد در ماسک آهنین (1998) و ساحل (2000) ثابت کردند که از نظر مالی و هنری ناامید کننده هستند. با این حال ، دی کاپریو خیلی زود برگشت. او دامنه خود را به عنوان یک بازیگر در دو ویژگی قابل توجه از آن نشان داد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

LOST FILE تابلو ها و تک بيت هاي حضرت ابوالمعاني ميرزا عبدالقادر بيدل رح دانلود فیلم و سریال ایرانی ماهان مارکت بهترین وبلاگ درباره قانون جذب کائنات ** قاصدک ** Keith بیمه عمر و آتیه