ریمیکس یک هنر مقایسه ای می باشد که در آن یک آهنگ و اصطلاحا قطعه اصلی یا ارجینال با تکیه بر قطعه اصلی تغییراتی دران ایجاد می گردد . ریمیکسر به کسی می گویند که به ریمیکس اهنگ و موزیک می پردازد و در این عمل به تغییراتی در اکولایزر ، دینامیک ، سرعت و تنالیته و سازبندی می پردازد. ریمیکس ها عموما به دو صورت Radio Edit و Club Version وجود دارند. ریمیکس منحصر به دانلود اهنگ و موزیک نیست و در ادبیات و هنرهای نمایشی هم کاربرد دارد.

 

ریمیکس یعنی چه ؟ ریمیکس به معنی دوباره میکس شدن یک آهنگ می باشد و از بزرگترین اتفاقات صنعت موسیقی می باشد. ایجاد تنوع در سبک ها و سرمایه گذاری روی ریمیکس پک ها یکی از شیوه های مدرن است . در تمامی کشورها، موزیسین و یا هر شخص تولید کننده میتواند ایده ای نو و دیدگاه و گوش متفاوتی روی یک اثر هنری داشته باشد . ااما ریمیکس در سبک الکترونیک ساخته نمی شود و می تواند سبک های دیگری را نیز در بر داشته باشد و محدودیتی در زمان و ساخت را دارا نمی باشد . یک ریمیکسر در ابتدا یک اهنگ را می شنود و با اجرای سلیقه و تجسم خود ان موزیک را بازسازی می کند و ااما یک ریمیکسر نیازی نیست خواننده باشد و ممکن است ریمیکسر اصلا با گروه موسیقی سازنده آهنگ هیچ همکاری نداشته باشد. https://lnkd.in/g4uFqaJ

هنگامی که خواننده از ریمیکس حذف می شود به این امر "Instrumnetal" یا "Dub" می گویند ، البته معمولا در این نوع میکس ها تنها صدای خواننده از روی کار اصلی "حذف" می شود . ریمیکس می تواند اکترونیک یا آتیک باشد. و می تواند ساز هم داشته باشد، که بستگی به خلاقیت موزیسین ها دارد . مهمترین نکته که مورد توجه کسی نیست "مخصوصا ایرانی ها" این است که حس موسیقی نباید تغییر کند یا اگر تغییر کرد باید متناسب یا بهتر از اثر قبلی باشد . گاها آکوردهای تغییر یافته ی آهنگ های ریمیکس شده در ایران غلط یا نامطلوب هستند" . در ریمیکس باید فاکتور "عامه پسند" بودن رعایت شود. اگر هم نشد باید در جامعه موسیقی مورد کاربرد باشد. ریمیکس ها باعث می شود مدتی موزیک و آهنگ اصلی شنیده نشود یا به فراموشی سپرده شود و این اتفاق هم برای ریمیکس هم بعد از مدتی می افتد . همیشه آهنگی و موزیکی باید ریمیکس ود که مورد پسند واقع شده باشد ، حتی اگر تاثیر کمی قبلا داشته باشد . وقتی کار اصلی خوب نباشد ریمیکس آن کار هم جالب از آب در نمیاید . یک ریمیکس باید به روز باشد اگر هم نبود باید موازی با موسیقی مدرن باشد. در موسیقی الکترونیک نباید یک کار با سبک 10 سال پیش را برای ریمیکس مورد استفاده قرار داد .

 البته این موضوع مورد پسند بسیاری نیست و معتقدند که بسیاری از موسیقی های فاخر و ارزشمند با این روش مورد آسیب قرار می گیرند و اساسا فاقد ارزش هنری می باشد .

منبع : مدیاک


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

درمان بواسیر ، درمان هموروئید کافی نت خندوانه Kandie گرماتاب صنعتی بهترين ها دانستنی ها Zanouba سامره نوشت سگا سنتر - سایت دانلود بازی های قدیمی